Den Země 9. B

Dne 24. dubna 2018 navštívila 9. B v rámci projektu Dne Země DOV, kde se podívala na výstavu Klamárium – Co prozrazují optické klamy o lidské mysli.

100_4393

Kopaná – McDonald cup – 3. místo

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 se na základní škole Klegova pořádal turnaj v kopané pro 4. – 5. třídy. Náš fotbalový tým si v konkurenci 10 družstev vedl výborně. Kluci obsadili krásné 3. místo.

IMG-20180423-WA0001

Jazyková animace – Němčina nekouše

Dne 18. dubna 2018 se uskutečnily v 8. A, 9. A a v 9. B jazykové animace, které jsou organizované Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Tento projekt financuje Česko-německý fond budoucnosti se sídlem v Plzni.

100_4370

Německé divadlo

Dne 12. dubna 2018 se třída 8. A zúčastnila divadelně ilustrovaného vyprávění na motivy romantických příběhů bratří Grimmů – der Turm. Příběhy v německém jazyce ztvárnila skupina Domino Theater a norimberský profesionální herec Jörg R. Hundsdorfer.

100_4346

Baketbal dívek – krajské finále – 1. místo

Naše žákyně se zúčastnili krajského finále v basketbalu, ve kterém se jim podařilo porazit základní školu z Opavy, Fulneku a Frýdku – Místku a po zásluze zvítězily a odvezly si pohár pro nejlepší školu Moravskoslezského kraje.

IMG_20180413_115250

Vybíjená 4. a 5. třídy

12. 4. se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili obvodního kola ve vybíjené. Pro postup do kola okresního se museli umístit do druhého místa, což se také povedlo.

Kolo okresní se pořádalo v Plesné, kde se mezi sebou utkalo šest nejlepších týmů z celého okresu. Kluci se dostali až do finále, kde po urputném boji prohráli o dva vybité hráče. Byli sice po prohře smutní, ale i tak byl jejich výkon úžasný a oni si odváželi pohár za krásné 2. místo.

WP_20180412_11_59_17_Pro

Velký gymnastický úspěch

Žákyně ZŠ Srbské Tereza Gromnicová, Anna Krýsová, Dominika Friedrichová a Julie Poledníková dosáhly velkého úspěchu, když v krajském finále základních škol ve sportovní gymnastice dívek II. kategorie zvítězily v závodě družstev, kde porazily dívky ze ZŠ Komenského z Oder, které skončily na 2. Místě o více než 2 body. Také v závodě jednotlivkyň děvčata ze ZŠ Srbské dominovaly. Anna Krýsová vyhrála a Tereza Gromnicová s Dominikou Friedrichovou společně obsadily 3. místo. K velkému úspěchu dívkám moc blahopřejeme.