Květen 2019

Ozdravný pobyt Hraběšice – 6. A, 8. B

DSCN9521

Anglický desetiboj

V úterý 21. 5. 2019 se tři žáci třetích ročníků utkali v desetiboji. Šlo o velmi náročný, dvouhodinový souboj v anglickém jazyce, který hravým způsobem prověřoval znalosti z anglického jazyka. Naši reprezentanti obsadili šesté místo. Na prvního ztratili 26 bodů. Zúčastněných týmů bylo celkem třináct. Z utkání si odnesli kromě věcných cen a diplomu za účast i dobrý pocit a jejich nadšení pro anglický jazyk se ještě zvýšilo.

diplom Anglický desetiboj jpg

Ang.desetiboj_02 Ang.desetiboj_01

Výrobky dětí z kroužku keramiky

plastiky -

Házená – okresní kolo

V pátek 10. 5. 2019 jsme vyrazili směr Polanka na okresní kolo v házené. Turnaje se zúčastnilo šest týmů z Ostravy. Naši kluci předvedli velice dobré výkony a ve skupině porazili favorizovanou školu s Polanky a školu Montessori. Skupinu vyhráli a tím se probojovali do finále. Ve finále po bojovném výkonu podlehli škole z Klimkovic a skončili na krásném 2. místě. O jedno místo jim utekl postup do krajského kola. V celém turnaji byly vidět kvalitní zápasy a díky čtyřem silným týmům měl turnaj vysokou úroveň. O to je výsledek našeho družstva cennější. Klukům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim hodně štěstí v dalších meziškolních soutěžích.

20190510_114903

házená, diplom k článku jpg

Srbská si doběhla pro postup

Dne 7. května se na ZŠ Porubská konal ŠTAFETOVÝ POHÁR žáků 1. stupně ZŠ. Soutěžilo se ve štafetách na 8 x 100 m a 8 x 200 m. Ve velké konkurenci 10- ti škol z Ostravy si žáci ze ZŠ SRBSKÉ doběhli pro krásné 2. místo a zajistili si tak postup do KRAJSKÉHO FINÁLE, které se uskuteční 15. května na MĚSTSKÉM STADIONU v Ostravě – Vítkovicích. Našim postupujícím běžcům moc blahopřejeme.

20190507_123303

Stafetovy pohar jpg.

Krajské finále přeboru škol v orientačním běhu 2019

Ve středu 15. 5. 2019 se naši nejmladší závodníci (do 5. tříd) stali Krajskými přeborníky v orientačním běhu, poté co obsadili dívky – 1.a 2. místo Štětinská Tereza (5. A) a Olšová Barbora (4. B) a v chlapcích 3. a 4. místo Košař Michal a Piecha Adam (oba 5. B). Mladým závodníků gratulujeme a přejeme další krásné úspěchy. I přes nepříznivé počasí se všichni snažili a užili si závod naplno.