Policejní příběhy

Milé setkání proběhlo 21. 11. 2017 mezi žáky 8. A a předškoláky z MŠ Srbská. Nová čtenářská učebna se stala alespoň na okamžik policejní školou. Budoucí prvňáci se seznámili s náplní práce policistů a svědomitě splnili zadané úkoly. Není divu, že si naši malí kamarádi právem zasloužili své první odznaky.

Vánoční dílny ve školní družině

Okresní kolo v halové kopané dívek

V úterý se naše dívky zúčastnily okresního kola v halové kopané. Turnaj byl pořádán v Plesné a zúčastnilo se ho 8 dívčích družstev. Holky převedly velice dobré výkony a těsně jim unikl postup ze skupiny. V konečném zápase holky zvítězily nad ZŠ Alberta Kučery 2:0 a vybojovaly krásné 5. místo. Můžeme se pyšnit, že naše družstvo dívek patří mezi pět nejlepších družstev v celé Ostravě. Sestava družstva: Dominika Kuželová, Tereza Pospíšilová, Jaroslava Kohutková, Sára Langrová, Hana Boštíková, Kristína Hořínková, Aneta Němečková a Aneta Šťástková.

Výsledky zápasů:

ZŠ Srbská – ZŠ Klegova 1:5 (gól Aneta Šťástková)

ZŠ Srbská -ŽŠ Velká Polom 2:0 (góly Hana Boštíková, Sára Langrová)

ZŠ Srbská – ZŠ Nádražní 0:1

O 5. místo: ZŠ Srbská – A. Kučery 1:0 (gól Sára Langrová)

Projekt – Miniházená do škol

V pátek 24. 11. 2017 se naši žáci 1. stupně zúčastnili turnaje v miniházené. Turnaj byl pořádán v Trojhalí vedle nákupního centra Nová Karolina. Turnaj probíhal na dvou hřištích. Obě naše družstva si vedla výborně. V turnaji naše družstva ani jednou neprohrála. Další turnaj v miniházené je naplánován na měsíc březen.

Dějepisná olympiáda

Dne 23. listopadu 2017 se uskutečnilo školní kolo 47. ročníku dějepisné olympiády na téma „To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938. Z celkového počtu 18 žáků z řad 8. a 9. tříd se na 3. místě umístil Lubomír Senz ze třídy 9. A, na 2. místě Adam Stibor ze třídy 9. A a 1. místo obsadil Dalibor Baláš ze třídy 9. A.

Brich dir die Zunge nicht!

Dne 20. listopadu 2017 se dvě družstva z naší školy zúčastnily soutěže v německých jazykolamech, která se konala na gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě – Porubě. Soutěže se zúčastnily Klára Faruzelová, Kateřina Juřicová, Hana Klečková, Klára Válková za osmou třídu a Anna Šponiarová, Adam Gomola a Lubomír Senz za devátou třídu.

Vitamínový den

Obsahem krátké prezentace pro jednotlivé třídy byla nejen beseda o stravovacích návycích, ale i praktické ukázky lisování ovocných šťáv a jejich ochutnávky. Poté byl připraven banánový koktejl s mlékem a medem, pomazánka z tvarohu a cibulky a také RAW zdravé mlsání. Vitamínový den byl určen pro žáky 1. stupně, ale i žáci druhého stupně dostali RAW zdravé mlsání, ochucený tvaroh a kousky mrkve.

Noční rej strašidel

Tento školní rok 2017/2018 uspořádala školní družina a klub ZŠ Srbské 2 už 3. ročník velmi úspěšné akce REJ STRAŠIDEL – česká verze Halloween párty. Zúčastnilo se hojné množství dětí v krásně strašidelných maskách. Letošní novinkou bylo opékání buřtů v atriu areálu, což děti přijaly s nadšením. Také skotačily v tělocvičně a vytvářely halloweenské symboly. Hlavní částí byla ale hudební párty, kde děti tančily až do půlnoci na moderní skladby. Starší žáci nelenili a předvedli taneční vystoupení a dokonce nechyběl ani klaun a stezka odvahy.

Barevný podzim

Jako každoročně se žáci naší školy zapojili do výtvarného projektu Barevný podzim. Z donesených přírodnin vytvářeli exponáty, které na konci vyučování vystavili v atriu školy.

Výrobky žáků 1. a 2. ročníků

IMG_20171102_100317