Předškoláci

POZVÁNKA K ZÁPISU

INFORMACE PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

TĚŠÍME SE DO ŠKOLY – PROGRAM

JAK SE POZNÁ DÍTĚ PŘIPRAVENÉ DO ŠKOLY?

DOPORUČENÍ PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE

PŘEDŠKOLÁCI 2017/2018

Krtek novinářem

Ve středu 21. března přišly děti z mateřských škol na poslední výukovou hodinu z přípravného programu Těšíme se do školy. Zvědavý Krteček – novinář je zpovídal a předškoláci s ním hezky komunikovali, dále spolupracovali při soutěži o nejdelšího novinového hada. Všichni dostali závěrečné vysvědčení a malou odměnu.

sdr

Krtek a čáry

Tentokrát předškoláčci s Krtečkem čarovali – dokázali zkrotit neposedné čáry a špejle, vyzkoušeli si bludiště, snažili se o přesné obtahování předlohy a správný úchop tužky, spolupracovali při stavbě ze špejlí.
Příště: šestá výuková hodina Krtek novinářem 21. 3. 2018

Sportování s krtečkem

Dne 14. 2. 2018 se naši přeškoláčci sešli v tělocvičně ZŠ Srbská, aby si pořádně
zacvičili a protáhli svoje tělo. Během hodiny si zahráli např. hru na molekuly,
zkusili si starty z různých poloh a na závěr závodili v družstvech jako opravdoví
školáci. Vítězné družstvo bylo oceněno sladkou odměnou. Všechny děti byly moc šikovné!

příště: Krtek a čáry, 7. 3. 2018

Z pohádky do pohádky

Ve středu 29. listopadu přišly do naší školy poprvé děti z mateřských škol. V rámci zážitkového programu Těšíme se do školy proběhla výuková hodina Z pohádky do pohádky. Budoucí prvňáčci se „učili“ v opravdové třídě, hlásili se jako opravdoví školáci a dokonce dostali domácí úkol! Postavička Krtečka je provedla českými pohádkami a společně si odvyprávěli pohádku O Koblížkovi.
příště: setkání na vánočním jarmarku 12. prosince
druhá výuková hodina: Počítání s Krtečkem 20. prosince

Počítání s krtečkem

V předvánočním čase 20. prosince 2017 se sešli budoucí prvňáčci  na své druhé výukové hodině:  Vánoční počítání s Krtečkem. Přeškoláčci si poprvé vyzkoušeli práci na interaktivní tabuli, počítání prvků s různými výukovými pomůckami a za svou píli, snahu a vynikající práci získali svou první pochvalu s Krtečkem. Těšíme se zase příště!

Třetí výuková hodina: Krtek a písmenka 10. ledna 2018 od 16 -16.45 hod.

Krtek a písmenka

Ve středu 10. ledna 2018 se sešli budoucí předškoláčci na své třetí výukové hodině Krtek a písmenka. Seznamovali se s písmenky pohádkami, lovili písmenka v rybníčku. Nakonec si pohádku také zahráli. Známá písmenka si vybarvili a seznámili se s obrázkovou abecedou. Všem se hodina líbila a již se těší na další setkání.

7. 2. 2018 – Karneval, školní jídelna

Čtvrtá výuková hodina: Sportování s Krtečkem 14. 2. 2018, 16:00 – 16:45, !tělocvična, hlavní budova školy!, sportovní obuv, oděv, pití.