Prosinec 2016

Vánoční jarmark

Snad každý z nás se dostane v adventním čase do té pravé vánoční nálady.

Jinak tomu nebylo ani 20. 12. 2016 na Vánočním jarmarku ZŠ Srbská.

Ještě před „nákupní horečkou“ se rodiče zaposlouchali do zpěvu koled v podání našich

nejmenších žáčků. Po tak milém úvodu začal vánoční rej.

Děti se nemohly nabažit pestrostí výběru dárků a rodiče se nechali rádi zlákat vůní vánočního punče a cukroví. Vánoční přání, věnce, svícny a další nevšední dekorace pro sváteční čas zdobily stoly. Chodby a atrium školy podbarvovaly vánoční koledy. Nadšení v dětských očích a snaha prodat co nejvíce vlastních výrobků neznaly mezí. Zkrátka radost na obou stranách.

A co jsme od našeho tradičního vánočního jarmarku očekávali? Přece milé setkání, díky němuž máme všichni k sobě o trochu blíž.

Vánoční laťka – Kdo skáče výš?

V měsíci prosinci se na naší škole uskutečnila akce Kdo skáče výš? Soutěže se zúčastnily školy ZŠ Srbská a ZŠ Mitušova.

20161221_114339

Autogramiáda HC Vítkovice

Rostislav Olesz! Jan Výtisk! Patrik Bartošák! Tato jména se vzrušenými hlásky nesla celou školou. ZŠ Srbská již podruhé pořádala 19. 12. 2016 autogramiádu hokejistů HC Vítkovice. Nejeden dětský nadšenec se oblékl do sportovního dresu a „omotal“ do tradiční „HC šály“.

Autogramiáda byla tvořena dvěma částmi. V první části hokejisté odpovídali na otázky, které si žáci připravili. Týkaly se zejména jejich sportovních začátků, období školních let i soukromých záležitostí. Hokejisté nezapomněli našim mladým fanouškům připomenout, že i za malým úspěchem stojí hodně dřiny, pokory a odříkání. Lidským přístupem a bezprostředností dětem vysvětlili, že nic není zadarmo.

Po nostalgickém zavzpomínání a radách do života následovala druhá část programu – autogramiáda fotografií hokejistů. Naštěstí naši hráči byli skutečnými profesionály a dav žáků je ani v nejmenším nezaskočil.

Není třeba velkých slov. ZŠ Srbská svým dětem opět nadělila milý vánoční dárek, na který budou vzpomínat.

Mikulášská laťka

Dne 9. 12. 2016 se naši žáci zúčastnili závodů ve skoku vysokém pod názvem Mikulášská laťka. Závody pořádala základní škola Dvorského. Na stupně vítězů se nikdo z našich skokanů nedostal, ale i tak si všichni skokani vedli statečně. Děkujeme všem za reprezentaci školy. V dalším ročníku budeme doufat, že se některý náš skokan probojuje na stupně vítězů.

20161209_120542

Vánoční dílny

Dne 30. 11. připravily paní vychovatelky pro žáky naší školy a jejich rodiče velmi příjemné odpoledne. Děti si mohly vyrobit různé vánoční dekorativní předměty – andělíčka, vánoční přáníčko, stromeček, nebo si mohly zkusit ozdobit perníček z papíru. Rodičům i dětem se odpoledne moc líbilo. Poděkování patří všem paním vychovatelkám.

img-20161130-wa0017

Mikuláš – MŠ Srbská a Staňkova

I letos byli žáci 2. stupně ZŠ Srbská aktivní a zahráli pro žáčky v mateřských školách Mikuláše, anděly a samozřejmě i čerty. Doprovod jim dělaly mladší děti, které ukázaly, že umí zahrát na flétničky koledy, které se naučily v kroužku školní družiny ZŠ Srbská.

Počítání s krtečkem

Na druhé výukové hodině Krtek pomohl předškolákům zvládnout počítání do 5, dokreslovat obrázky na interaktivní tabuli a orientovat se v pojmech větší – menší. Všechny děti i rodiče se těší na setkání u příležitosti Vánočního jarmarku, který bude 20. prosince v přízemí hlavní budovy školy.

Ekologický program

Ve dnech 25. 11. a 1. 12. se žáci 1. a 2. tříd zúčastnili ekologického programu o zvířatech, který trval vždy 2 hodiny. S paní lektorkou z agentury Rozchodník  si povídali o různých zvířatech, zařazovali je do míst, kde v přírodě žijí, poslouchali zvuky zvířat. Dozvěděli se hodně zajímavostí. Všem se program moc líbil.

img-20161201-wa0011

Čtení pohádek v MŠ Staňkova

Žáci ZŠ Srbské navštívili 30. 11. 2016 malé děti ve školce na Staňkové ulici. Pro děti měli připravenou pohádku O Podzimníčkovi, kterou v každém oddělení přečetli a poté děti naučili novou podzimní písničku za doprovodu flétny. Malým dětem se toto vystoupení moc líbilo.

20161130_092519

Ruka jako loutka

Divadelní dílnu navštívili žáci V.B. Herci Divadla loutek jim zprostředkovali zážitek z pohybu na pódiu, poradili jim, jak pracovat s hlasem a rozvíjeli jejich fantazii.