Den Země

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa.

Každoročně se do této akce zapojuje i naše škola s různými aktivitami. V letošním roce se učitelé se žáky vydali do Bělského lesa na procházku a pozorování právě probouzejících se zvířat a rostlin, jiní vyrazili do ostravské ZOO, či do Polaneckých lesů. 

Žáci 6. Ročníků se svými učiteli připravili aktivity v Bělském lese pro děti od 1. Do 5. Třídy. Učili je správně třídit odpad, poznávat rostliny a živočichy, ale také poskytovat první pomoc při zlomeninách, sportovat v přírodě a spoustu dalších věcí. Nezapomněli ani na procvičení angličtiny, matematiky, či hádání hádanek s přírodní tématikou. Všichni žáci i učitelé si tento školní projekt velmi užili a na závěr zpracovali plakáty, které zachycují prožitý Den Země.

Tento web používá soubory cookies, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z webových stránek.