Akce naší školy 2023/2024

Velikonoční kraslice

 

 

Volejbal - obvodní kolo

Naše starší žákyně se v pátek 1. 3. 2024 zúčastnily obvodního kola ve volejbale, které se konalo na ZŠ Alberta Kučery. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů. Děvčata se umístila na 7. místě.

 

Atletické přebory

Ve středu 6. 3. 2024 jsme se zúčastnili atletických závodů určené pro školy z Ostravy. Atletického přeboru se zúčastnilo 14 škol. Závodilo se v běhu na 60 metrů, skoku do dálky, skoku do výšky, běhu na 600 a 800 metrů, vrhu koulí a štafetách 4×200 metrů. Žáci soutěžili nejen jako jednotlivci, ale každý atlet, který ve své disciplíně obsadil umístění do 8. místa, získal body do soutěže družstev.

Družstvo 8. tříd obsadilo krásné 2. místo (Valošková Karolína, Pěgřímková Nela, Michalczyková Natálie, Pavelková Ellen, Adámková Karolína, Grupáč Ivan, Štross Damián, Stryja Pavel, Dorotík Jan, Drobek Ondřej).

Družstvo 9. tříd obsadilo 7. místo (Dočekal Daniel, Duda Martin, Fráňová Nathalia, Hořínková Natálie, Walachová Lucie, Kreissová Veronika, Mišán Viktor, Sedláček Vojtěch, Větrovský Mikuláš, Běčáková Adéla).

Házená - Jižní míček

Žáci 3. a 4. tříd se zúčastnili akce – Házená Jižní míček, kde vybojoval tým B 3. místo a tým A se umístil na krásném 1. místě. Gratulujeme.

 

Okresní kolo v házené

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 se naši kluci ze šestých a sedmých tříd zúčastnili okresního kola v házené. Po velkém boji ve finále prohráli o jeden gól a obsadili krásné 2. místo. Nechybělo mnoho k postupu do krajského kola. Klukům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

 

Lyžařský kurz

 
 
 

 

Kroužek keramiky

 
 
 

 

Fajna dílna

 
 
 

 

Předškoláci - 1. hodina

 
 
 

 

Zdravý životní styl

Žáci 3.B se zapojili do projektu zdravý životní styl, zdravá strava. Rodiče pomohli vymyslet jednoduchá jídla, která žáci dozdobili ve školní kuchyňce. Připravili spoustu dobrot a výsledek byl velmi působivý. Všem moc chutnalo. 
 
 

 

Házená - Jižní míček

Naši žáci 1. a 2. tříd se zúčastnili už třetího tréninkového dopoledne v házené – Jižní míček.

 

Olympiáda v anglickém jazyce

Olympiáda anglický jazyk – školní kolo

Ve středu 24. 1. 24 proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce, kterého se účastnili žáci 6. – 9. ročníku. Žáci soutěžili ve dvou věkových kategoriích – 6.- 7. ročník a 8. – 9. ročník. Test se skládal z poslechového cvičení, porozumění textu a cvičení na doplňování správných gramatických tvarů.

Nejlepších výsledků s minimálním bodovým rozdílem dosáhli:

 1. – 7. roč.:
 2. Spáčil Lukáš (7. A)
 3. Štross Damián (7. B)
 4. Lukovská Elen (7. B) a Vrzalová Lucie (6. A)

 

 1. – 9. roč.:
 2. Zálešáková Daniela (9. A) a Prusek Matyáš (8. B)
 3. Bulava Petr (8. B)
 4. Běčáková Adéla (8. B), Cejpek Jan (8. A) a Strof Robin (8. A)

 

Vítězové, tedy Lukáš a Daniela nás budou reprezentovat v okresním kole v únoru 2024. Budeme jim všem držet palce.

Všem děkujeme za účast a přejeme hodně úspěchů v okresním kole!

 

Čokoládová vařečka

Dne 19. ledna 2024 se uskutečnil na SŠSS v Ostravě – Hrabůvce 24.
ročník soutěže O čokoládovou vařečku. Tato soutěž je určena pro žáky 7. –
9. ročníku. Tento rok bylo téma: „Salát zdravě a chutně“. Naši školu
reprezentovaly tyto žákyně: Sofie Pačesová ze třídy 8. B – Mix salátů
s kuřecím špízem a parmskou šunkou s blue cheese dresinkem, Valérie
Ferfecká ze třídy 8. B – Asijský sen a Alexandra Kučerová ze třídy 7. B –
Zeleninový salát s balkánským sýrem.

Dějepisná olympiáda

Ve čtvrtek 18. 1. 2024 proběhlo na ZŠ Mitušova okresní kolo 53. ročníku
Dějepisné olympiády na téma: Každodenní život a kulturní kořeny českých
zemí (Čechy, Morava, Slezsko) od Cyrila a Metoděje po Jana Husa. Naši
školu reprezentoval Pavel Stryja z 8. A.

Představení střední školy

Laser Game - 9. A

Florbal - kategorie IV. chlapci

Naše škola uspořádala obvodní kolo ve florbalu – kategorie IV. chlapci. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů. Tým ZŠ Srbské se umístil na 3. místě.

Atletický čtyřboj - 2. AB

Vánoční sportování - závodivé hry

Vánoční sportování na Srbské

Závodivé hry pro 1. – 6. třídu

V úterý 19. 12. 2023 proběhl druhý sportovní vánoční den. Nejen žáci, ale i třídní učitelé se zapojili do netradičních sportovních her. V tělocvičně vytvořili diváci hlučnou atmosféru a každý povzbuzoval své družstvo.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Kategorie I.

 1. místo: 2. B
 2. místo: 2. A
 3. místo: 1. A
 4. místo: 1. B

 

Kategorie II.

 1. místo: 4. B
 2. místo: 3. A
 3. místo: 4. A
 4. místo: 3. B

 

Kategorie III.

 1. místo: 6. A
 2. místo: 6. B
 3. místo: 5. A
 4. místo: 5. B

Vánoční sportování - Vánoční laťka

Vánoční sportování na Srbské

Vánoční laťka 2023 – Kdo skáče výš? 5. ročník

Ve středu 20. 12. 2023 proběhl třetí sportovní vánoční den. Naši žáci už popáté svedli souboj s žáky naší spřátelené školy základní školy z Ostravy-Hrabůvky. V celkovém součtu vyhráli žáci ZŠ Srbské a škola ZŠ Mitušova obsadila 2. místo. V tělocvičně panovala bouřlivá atmosféra. Všichni žáci povzbuzovali všechny závodníky. Příští rok určitě akci zopakujeme. Ceny do soutěže věnovala Rada rodičů ZŠ Srbské.

Vánoční sportování - florbal chlapci

Vánoční sportování na Srbské

Srbská cup 2023, florbal chlapců

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 proběhl poslední sportovní vánoční den. Florbalového turnaje chlapců se zúčastnilo 8 družstev, z toho 1 družstvo učitelů. Turnaj nabídl krásné zápasy. Tímto turnajem jsme ukončili sportovní vánoční týden.

Výsledky turnaje:

 1. místo: UčiteLove (Radovan Lokša, Lukáš Kosík, Lukáš Kloza, Tomáš Olša)
 2. místo: SC Hruška (Adam Slíva, Ivan Grupáč, Matěj Šeděnka, Jonáš Forman, Daniel Murín)
 3. místo: Dobrá H2O (Alexandr Jelen, Pavel Stryja, Jan Dorotík, Šimon Pelikán, Viktor Pala, Sebastián Sýkora)

Vánoční sportování - florbal dívky

Vánoční sportování na Srbské

Srbská cup 2023, florbal dívek

V pondělí 18. 12. 2023 proběhl první sportovní vánoční den. Holky z 2. stupně svedly mezi sebou boje o nejlepší florbalové družstvo školy. Překvapivě zvítězily holky z 6. A, které neprohrály ani jeden zápas.

Dějepisná olympiáda

Školní kolo dějepisné olympiády

V úterý 28. listopadu 2023 se uskutečnilo školní kolo 53. ročníku dějepisné olympiády „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“

Do okresního kola postupuje Pavel Stryja z 8. A.

Házená do škol - Jižní míček

Naši žáci 3. a 4. tříd se zúčastnili turnaje v házené – Jižní míček. Družstvo 3. tříd se umístilo na sedmém místě, družstvo 4. tříd na místě druhém. Gratulujeme.

Vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku

I my jsme se zapojili do zdobení vánočních stromečků. Za naši školu stromeček nazdobila žákyně 9. A Barbora Olšová. V areálu Kotva se můžete podívat nejen na stromeček ZŠ Srbské, ale i na spoustu dalších. Stromečky zdobily školy a školky z obvodu Ostrava – Jih.

Šplh

Okresní kolo ve šplhu

V pátek 15. 12. 2023 jsme se zúčastnili další sportovní akce. Tentokrát jsme zamířili na základní školu J. Šoupala, kde proběhlo okresní kolo ve šplhu. V konkurenci 13 škol jsme dopadli takto:

mladší žákyně             9.místo

mladší žáci                 8.místo

 starší žákyně               6.místo

  starší žáci                   11.místo

Florbal

V pátek 1. 12. 2023 proběhlo na naší škole obvodní kolo ve florbalu mladších chlapců. Kluci si mohli porovnat své síly s dalšími pěti družstvy. Naši chlapci ve složení Viktor Pala, Dominik Čech, Denis Friedrich, Matěj Šeděnka, Jakub Vojkůvka, Daniel Murín, Kristián Vach a Jonáš Forman skončili na krásném druhém místě. O jedno místo jim utekl postup do okresního kola.

 

Mikuláš

Vánoční stromeček

Němčina nekouše

Ve středu 8. 11. 2023 proběhla ve třídách 8. A a 8. B jazyková animace Němčina nekouše. Tento projekt je podporován Ministerstvem školství, Česko – německým fondem budoucnosti a Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze.

 Mgr. Šárka Feketsová

Co víme na jihu

Dne 1. 11. 2023 se 5 žáků naší školy zúčastnilo vědomostního kvízu Co víme na Jihu. Tuto soutěž organizovala ZŠ Dvorského, která chtěla touto formou podpořit vzájemné poznávání a rozvoj meziškolních vztahů. Této akce se zúčastnilo 12 škol z Ostravy – Jihu. Naši školu reprezentovali –  Vojtěch Eliáš z 6. A, Pavel Stryja z 8. A, Matěj Křižovský, Matyáš Prusek a Šimon Strapáč ze třídy 8. B.

                                                                     Mgr. Šárka Feketsová

Kroužek informatiky

Ostravský logouš

Házená do škol

Ve středu 29. 11. 2023 se v hale Dubina sešlo 13 družstev z Ostravy na sportovní akci pod názvem Házená do škol. Žáci si vyzkoušeli s míčem hodně dovedností. Hráli spoustu zápasů, kde si mohli porovnat své síly s jinými družstvy. Na akci je navštívili i házenkáři z reprezentace České republiky a mnoho ligových hráčů. Všem se akce moc líbila.

Florbal III. dívky

V úterý 28. 11. 2023 proběhlo na naší škole obvodní kolo ve florbalu mladších dívek. Žákyně si mohly porovnat své síly s jinými družstvy. Naše děvčata ve složení Lucie Vrzalová, Karolína Valošková, Jana Stryjová, Nela Vichrová, Amálie Jakobová a Šárka Pelikánová celý turnaj vyhrála. Výhrou si děvčata zajistila postup do okresního kola.

Vánoční jarmark

Házená do škol

18 družstev žáků 3. – 4. tříd z Ostravy se sešlo na sportovní akci pod názvem Házená do škol. Tým A se umístil na 2. místě, tým B na 8. místě. Všem se akce moc líbila.

Výtvarný kroužek školní družiny

Práce dětí ve školní družině.

Orientační běh

Závody v orientačním běhu

Ve středu 25. října 2023 to vypadalo s počasím ponuře. Ještě těsně před šestou hodinou ranní vydatně pršelo. Úderem šesté hodiny však pršet přestalo a organizátoři se čile pustili do přípravy závodu v areálu nejrozsáhlejšího parku v Ostravě.

Podzimní závod pro základní a střední školy zorganizoval Městský svaz orientačních sportů Ostrava při Ostravské tělovýchovné unii.

Sto deset žákyň a žáků základních a středních škol hostil velký sál Radniční restaurace sídlící v areálu Radnice města Ostravy. Start a cíl umístili pořadatelé do Zahradní restaurace v Komenského sadech.

Závodníci byli rozděleni do věkových kategorií na D5, D7, D9, H5, H7, H9 pro základní školy a DS, HS pro školy střední. Start byl zahájen v 9.00 hodin. V té době už vybíhali první závodníci na různé tratě. Pro mladé závodníky byla zpestřením účast seniorů. Do cíle doběhli všichni bez velkých problémů. Po ukončení doběhů do cíle následovalo vyhodnocení výsledků v jednotlivých kategoriích i v soutěži družstev.

Největší śpěchměla naše škola v kategorii D5:
1.místo: Szwedová Emilie, ZŠ Srbská

2.místo: Swietoňová Eliška, ZŠ Srbská

1.místo: Dudová Nikol, ZŠ Srbská

Šachový turnaj

Ve úterý 17. října jsme se zúčastnili šachového turnaje o Pohár starosty Ostravy-Jihu. Turnaj byl sedmikolový, bodování podle švýcarského systému. Ačkoli se našich 12 žáků neumístilo na předních příčkách, někteří se umístili v první polovině. Nejúspěšnější byl Mikuláš Větrovský, který se umístil na 17. místě z 45 soutěžících v kategorii. Nejtěžší to měli naši šesťáci, kteří hráli často proti deváťákům. Přestože jsme nevyhráli, turnaj jsme si užili.

Spacelab 9. A

Ve čtvrtek 12.10.2023 navštívila třída 9.a s učitelem fyziky Mgr. Tomášem Günterem interaktívní výstavu Space lab-vesmír trochu jinak v Avion parku v Ostravě.

Všem přítomným se výstava líbila.

Přespolní běh

Barevný podzim

Národnostní menšiny

V úterý 10. října 2023 se třídy 9. A a 9. B zúčastnily dějepisné akce Národnostní menšiny v Ostravě – míchání kultur. V rámci toho projektu si žáci vyslechli velmi zajímavou přednášku, kterou si pro ně připravil kronikář městského obvodu Ostrava – Jih pan Mgr. Petr Přendík.

Řemeslo má zlaté dno

Házená do škol

V pondělí 2. 10. 2023 se v hale Dubina sešlo 12 družstev z Ostravy na sportovní akci pod názvem Házená do škol. Žáci si vyzkoušeli s míčem spoustu dovedností.  Nakonec si zahráli 5 zápasů, kde si mohli porovnat své síly s jinými družstvy. Všem se akce moc líbila.

Atletický čtyřboj

V úterý 26. 9 a 27. 9.2023 se naši žáci zúčastnili závodů v atletice pod názvem ATLETICKÝ ČTYŘBOJ. Závody probíhaly na ZŠ Porubské. Závodů se zúčastnilo 20 škol z celé Ostravy.

Výsledky našich družstev:

mladší žákyně – 11. místo

mladší žáci – 8. místo

starší žákyně – 14. místo

starší žáci – 19. místo

Živá knihovna DOV

Pasování prvňáčků

Také letos, jak už bývá na ZŠ Srbská dobrým zvykem, se 14. 9. 2023 nesla v prostorách jídelny slavnostní nálada a velké očekávání. Pasovaní prvňáčci svůj slavnostní akt pojali velmi zodpovědně. Panu králi slíbili, že svůj první školní rok nebudou brát na lehkou váhu a rádi se přiučí novým věcem, což potvrdili poklekem před panem králem.

Tak tedy hodně štěstí a úspěchu v novém školním roce, milí prvňáčci!

Tento web používá soubory cookies, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z webových stránek.