Sportovní úspěchy 2022/2023

Vyhlášení - Ostravské sportovní hry

Festival házené

Dne 1. června 2023 se naše dvě družstva zúčastnili festivalu házené, který se konal v novém kampusu Ostravské univerzity. Mladší žáci se umístili na 7. místě, starší žáci vybojovali 2. místo.

Gratulujeme.

 

Ostravské sportovní hry

Sazka olympijský víceboj - sportovní den školy

Už jste někdy přemýšleli o tom, v jakém sportu byste byli asi nejlepší? V úterý 23. 5. 2023 to mohli
žáci ze Základní školy Srbská 2 ve Výškovicích zjistit. Tento den se zúčastnili Sazka olympijského
víceboje, největšího školního sportovního projektu, který prověřil jejich schopnosti, co se týče síly,
rychlosti, vytrvalosti, obratnosti a dalších. Hned ráno proběhlo zahájení v tělocvičně, kdy byli žáci
druhých až osmých ročníků rozděleni do smíšených družstev, ve kterých po celé dopoledne soutěžili
nejen v tělocvičně, ale i na školní zahradě a hřišti. Ani deváté ročníky však nezahálely. Tito žáci měli za
úkol zajišťovat hladký průběh na stanovištích v průběhu akce a pomáhat s organizací. Po celou dobu
konání akce navštívily děti celkem 16 stanovišť – hod kriketovým míčkem, skok daleký, skok z místa,
hluboký předklon, shyby, kliky, dribling, pavoučí běh, skákání přes švihadlo, hod medicinbalem, běh a
další. Výsledkem celé akce byl pro děti nejen dobrý pocit z výkonu, ale na konci roku každý žák obdrží
diplom, v němž budou informace o tom, který sport je pro něj nejlepší a bude mít k dispozici taktéž
celkové umístění v rámci celé ČR dané věkové kategorie v jednotlivých disciplínách.

Atletický trojboj

Ve čtvrtek 18. 5. 2023 se naši žáci ze 4. A a 5. A účastnili  atletických závodů.

Na atletickém trojboji se aktivně podílelo 29 družstev ze ZŠ Porubská. ZŠ Srbská měla v soutěži 2 družstva. Družstvo B (ve složení Matyáš Matěj, Rostislav Šlejhar, Klára Zmeškalová a Jana Stryjová) skončilo na krásném 7. místě. Družstvo A (ve složení Matěj Šeděnka, Matyáš Kohoutek, Karolína Valošková a Tereza Štěpánová) vybojovalo 3. místo. Všem závodníkům gratulujeme.

Obvodní kolo v minifotbalu

Naši chlapci 8.a 9. tříd ve složení Kuba Řehák, Matěj Suchý, Maxim Knopp, Viktor Mišán, Vojta Sedláček, Sebastián Sýkora, Samuel Lorenc a Jirka Minařík se zúčastnili obvodního kola v Minifotbalu a umístili se na krásném 2. postupovém místě do Okresního finále.
Chlapcům moc blahopřejeme.

Pohár rozhlasu

Dne 4. 5. 2023 se naše dvě družstva zúčastnila závodů v lehké atletice – POHÁR ROZHLASU 2023.

Družstvo mladších žákyň skočilo na krásném 3. místě. Kluci děvčata napodobili a ve stejné kategorii skončili rovněž na 3. místě.  Všem našim závodníkům gratulujeme.

Volejbal - okresní kolo

V úterý 4. 4. 2023 se naše děvčata zúčastnila okresního kola ve volejbale v Polance. Děvčata vybojovala krásné 3. místo.

Volejbal - obvodní kolo

V úterý 28. 3. 2023 se naše děvčata zúčastnila obvodního kola ve volejbale na ZŠ Dvorského. V konkurenci 5 družstev vybojovala krásné 2. místo. Tímto umístěním si holky zajistily postup do okresního kola.

Štafetový pohár

Štafetový pohár – okresní kolo

Ve středu 19. 4. 2023 jsme se v chladném počasí zúčastnili atletických závodů pro 1. stupeň. Štafetový pohár se běžel na základní škole Porubské za účasti 7 škol z Ostravy. Naši závodníci vybojovali krásné 3. místo. Všem závodníkům blahopřejeme.

Kdo skáče výš?

Kdo skáče výš?
 
Atletická soutěž ve skoku vysokém.

Házená do škol

Projekt – Házená do škol
 
Turnaje se zúčastnily dvě družstva složena z hráčů naší školy. Družstvo A obsadilo krásné 2. místo, družstvo B 4. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.

Florbal – obvodní kolo kategorie IV.

V pátek 9. 12. 2022 se naše škola zúčastnila obvodního kola ve
FLORBALU (kategorie IV.). Naši kluci z 8. a 9. třídy vybojovali v silné
konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do okresního kola. Vítězné
družstvo bylo ve složení: Sebastián Sýkora, Alexandr Jelen, Matěj Plánka,
Matěj Suchý, Vojtěch Sedláček, Viktor Mišán, Max Knopp, Ondřej Černík a Pavel Masný.

Gymnastika

Velký úspěch našich dívek
Ve Frýdku – Místku se konalo krajské finále ve sportovní gymnastice. Naše holky dosáhly velkého úspěchu, vyhrály a staly se KRAJSKÝMI PŘEBORNICEMI v kategorii 8. a 9. tříd. Také v soutěži jednotlivkyň zářily. Zoe Kolářová se stala vítězkou v kategorii 4.a 5. tříd a Anetka Neničková vyhrála v kategorii starších holek a hned za ní na krásném 2. místě skončila Terezka Gromnicová.
Děvčatům moc blahopřejeme.

Florbal - obvodní kolo, kategorie III.

Florbal – obvodní kolo kategorie III.

V pondělí 5. 12. 2022 se naše škola zúčastnila obvodního kola ve
FLORBALU (kategorie III.). Naši kluci z 6. a 7. třídy vybojovali v silné
konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do okresního kola. Vítězné
družstvo bylo ve složení: Tadeáš Adamec, Dominik Stöcker, Štěpán
Kusiak, Jonáš Forman, Jan Dorotík, Sebastián Vach, Šimon Pelikán,
Tobiáš Kohoutek a Pavel Stryja.

Projekt - Házená do škol

Projekt
Házená do škol

V pátek 11. 11. 2022 žáci 2. A vyrazili směr hala Dubina, aby poměřili svoje
házenkářské dovednosti s jinými školami. Během celého dopoledne si naši malí
házenkáři zahráli 4 zápasy v házené a vyzkoušeli si i jiné sportovní dovednosti.
Další turnaj je naplánovaný na měsíc leden.

Šachový turnaj

Ve středu 19. října jsme se zúčastnili šachového turnaje o Pohár starosty Ostravy-Jihu. Turnaj byl sedmikolový, bodování podle švýcarského systému. Většina z našich osmi žáků se umístila v první polovině. Mikulášovi Větrovskému z 8.A velmi těsně uniklo 3. místo. Úspěšný byl i Ondra Černík z 9.A, který skončil šestý z 28. Ačkoli jsme nedosáhli na medaili, turnaj jsme si velmi užili. 

Házená do škol | 2. a 6. místo (3.-5. třída)

Přespolní běh 5. 10. 2022

Ve středu 5. 10. 2022 se naše škola zúčastnila závodů v přespolním běhu (soutěž družstev). Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Závodů se zúčastnilo 15 škol z Ostravy. Naši kluci z 8. a 9. třídy vybojovali v silné konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do krajského kola. Vítězné družstvo bylo ve složení: Daniel Adamčík, Maxim Knopp, Matěj Suchý, Jakub Řehák, Martin Duda a Viktor Míšan.

Badminton 6.B

Žáci ze 6.B měli 17. 10. sportovní badmintonové dopoledne. Byli si zasportovat v hale Metalurg, kde si zahráli turnaj ve čtyřhrách i dvouhrách. Moc si to užili a těší se, až si to zase na další sportování.

Házená do škol (1.-2. třída)

Už několik let je naše škola zapojena do projektu HÁZENÁ DO ŠKOL. Ve čtvrtek 29. 9. 2022 si žáci 2. A vyzkoušeli házenkářský trénink pod vedením profi trenérů házené. Naučili se spoustu nového a vyzkoušeli si jaké to je být opravdový „HÁZENKÁŘ“.  Trenéři naše děti moc chválili a pozvali je na měsíc listopad, kdy proběhne turnaj v házené pro 1. a 2. třídy, kde porovnají své dovednosti s žáky jiných škol.

Tento web používá soubory cookies, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z webových stránek.