Sportovní úspěchy 2022/2023

Kdo skáče výš?

Kdo skáče výš?
 
Atletická soutěž ve skoku vysokém.

Házená do škol

Projekt – Házená do škol
 
Turnaje se zúčastnily dvě družstva složena z hráčů naší školy. Družstvo A obsadilo krásné 2. místo, družstvo B 4. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.

Florbal – obvodní kolo kategorie IV.

V pátek 9. 12. 2022 se naše škola zúčastnila obvodního kola ve
FLORBALU (kategorie IV.). Naši kluci z 8. a 9. třídy vybojovali v silné
konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do okresního kola. Vítězné
družstvo bylo ve složení: Sebastián Sýkora, Alexandr Jelen, Matěj Plánka,
Matěj Suchý, Vojtěch Sedláček, Viktor Mišán, Max Knopp, Ondřej Černík a Pavel Masný.

Gymnastika

Velký úspěch našich dívek
Ve Frýdku – Místku se konalo krajské finále ve sportovní gymnastice. Naše holky dosáhly velkého úspěchu, vyhrály a staly se KRAJSKÝMI PŘEBORNICEMI v kategorii 8. a 9. tříd. Také v soutěži jednotlivkyň zářily. Zoe Kolářová se stala vítězkou v kategorii 4.a 5. tříd a Anetka Neničková vyhrála v kategorii starších holek a hned za ní na krásném 2. místě skončila Terezka Gromnicová.
Děvčatům moc blahopřejeme.

Florbal - obvodní kolo, kategorie III.

Florbal – obvodní kolo kategorie III.

V pondělí 5. 12. 2022 se naše škola zúčastnila obvodního kola ve
FLORBALU (kategorie III.). Naši kluci z 6. a 7. třídy vybojovali v silné
konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do okresního kola. Vítězné
družstvo bylo ve složení: Tadeáš Adamec, Dominik Stöcker, Štěpán
Kusiak, Jonáš Forman, Jan Dorotík, Sebastián Vach, Šimon Pelikán,
Tobiáš Kohoutek a Pavel Stryja.

Projekt - Házená do škol

Projekt
Házená do škol

V pátek 11. 11. 2022 žáci 2. A vyrazili směr hala Dubina, aby poměřili svoje
házenkářské dovednosti s jinými školami. Během celého dopoledne si naši malí
házenkáři zahráli 4 zápasy v házené a vyzkoušeli si i jiné sportovní dovednosti.
Další turnaj je naplánovaný na měsíc leden.

Šachový turnaj

Ve středu 19. října jsme se zúčastnili šachového turnaje o Pohár starosty Ostravy-Jihu. Turnaj byl sedmikolový, bodování podle švýcarského systému. Většina z našich osmi žáků se umístila v první polovině. Mikulášovi Větrovskému z 8.A velmi těsně uniklo 3. místo. Úspěšný byl i Ondra Černík z 9.A, který skončil šestý z 28. Ačkoli jsme nedosáhli na medaili, turnaj jsme si velmi užili. 

Házená do škol | 2. a 6. místo (3.-5. třída)

Přespolní běh 5. 10. 2022

Ve středu 5. 10. 2022 se naše škola zúčastnila závodů v přespolním běhu (soutěž družstev). Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Závodů se zúčastnilo 15 škol z Ostravy. Naši kluci z 8. a 9. třídy vybojovali v silné konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do krajského kola. Vítězné družstvo bylo ve složení: Daniel Adamčík, Maxim Knopp, Matěj Suchý, Jakub Řehák, Martin Duda a Viktor Míšan.

Badminton 6.B

Žáci ze 6.B měli 17. 10. sportovní badmintonové dopoledne. Byli si zasportovat v hale Metalurg, kde si zahráli turnaj ve čtyřhrách i dvouhrách. Moc si to užili a těší se, až si to zase na další sportování.

Házená do škol (1.-2. třída)

Už několik let je naše škola zapojena do projektu HÁZENÁ DO ŠKOL. Ve čtvrtek 29. 9. 2022 si žáci 2. A vyzkoušeli házenkářský trénink pod vedením profi trenérů házené. Naučili se spoustu nového a vyzkoušeli si jaké to je být opravdový „HÁZENKÁŘ“.  Trenéři naše děti moc chválili a pozvali je na měsíc listopad, kdy proběhne turnaj v házené pro 1. a 2. třídy, kde porovnají své dovednosti s žáky jiných škol.

Tento web používá soubory cookies, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z webových stránek.