Sportovní třída

Základní škola Srbská 2 byla v minulosti zaměřena na výchovu sportovně nadaných dětí.

Hlavním sportem na této škole byla ATLETIKA. V současnosti bychom chtěli na tuto tradici navázat a zaměřit se nejen na atletiku, ale i na ostatní sportovní odvětví.

Rozšířenou výuku Tv jsme zařadili od 6. ročníku (vždy v jedné třídě).

V rámci školního vzdělávacího programu (ŠVP) se snažíme o to, aby sport se stal přirozenou náplní našich žáků. Náš ŠVP klade velký důraz na sportování a pohybové aktivity našich žáků v rámci tělesné výchovy.

Další informace:

Proč jít do sportovní třídy?

Pohyb je přirozenou součástí života, má vliv jak na správné fungování těla, ale i duševní činnost. Sport umožňuje relaxaci, odreagování se, ale také rozvíjí další schopnosti jedince. Současný životní styl, kdy děti dlouhé hodiny prosedí u počítačů, tabletů a chytrých telefonů moc pohybu nepomáhá.

Proto jsme se rozhodli na 2. stupni pro otevření třídy s rozšířenou výukou Tv („SPORTOVNÍ TŘÍDA“).

Třída není otevřena jenom pro děti, kteří aktivně sportují ve sportovním oddíle, ale je otevřena pro všechny děti, které rády sportují a mají kladný vztah k pohybu.

Zařazením do sportovní třídy žáci získají mnoho nových kamarádů, kladný vztah ke sportu a spoustu nádherných zážitků.

Přihláška

Máte-li zájem o zařazení Vašeho dítěte do této třídy, sdělte to na adresu ředitelství školy. Připojte přihlášku do sportovní třídy.

Přihláška ke stažení

Telefon školy: 596 737 461