Sociální pedagog

Pracovna

Hlavní budova, I. patro, č. dveří 118

Konzultační hodiny

Úterý a čtvrtek: 8:00 – 11:00 (V jiné hodiny či dny případně po předchozí domluvě)

Činnosti a kompetence

Vše naleznete níže

Sociální pedagog

• zajišťuje pomoc sociálně znevýhodněným žákům
  • spolupracuje s policií, odborem sociálně právní ochrany dětí ( OSPOD), soudy, pedagogicko psychologickými poradnami a dalšími institucemi
  • spolupracuje s pedagogickými pracovníky, psychologem, speciálním pedagogem a ostatními zaměstnanci školy
  • pomáhá žákům při rozvoji v oblasti osobnostní a sociální výchovy

Žáci a sociální pedagog:

• zprostředkovává pomoc odborných poradenských pracovišť
  • věnuje se žákům s výchovnými obtížemi a se sociálním a kulturním znevýhodněním
  • výchovně pracuje se všemi žáky, posiluje efektivitu preventivního působení na žáky
  • provádí sociálně právní poradenství
  • konzultace směrem k vztahovým problémům ve třídách a k žákům vykazujícím dlouhodobě problémové chování (kázeňské prohřešky, neplnění školních povinností)

Rodiče a sociální pedagog:

• nabízí konzultace a poradenskou činnost v sociální oblasti

• poskytuje pomoc rodinám, ve kterých nejsou podmínky pro domácí přípravu žáků do školy (zprostředkování přípravy na vyučování, přijímací zkoušky)

• pomáhá při spolupráci v konceptu: žák, rodič, škola

• nabízí řešení konfliktních situací a poradenské činnosti

• zabývá se rodinnou situací žáka (nastavení domácí přípravy do školy, začlenění dítěte do třídního kolektivu, rodinné a existenční problémy a poradenství v oblasti spolupráce s dalšími subjekty)

• osobní konzultace k seznámení s výsledky šetření (např. šikany apod.)

• provádí mediaci konfliktů jak mezi žáky a pedagogickými pracovníky, ale zejména mezi rodinou a pedagogickými pracovníky

• motivuje k návaznému preventivnímu působení