Školní časopis

ZŠ Srbská bodovala v krajském kole soutěže „Školní časopis roku 2024“

V pondělí 23. září 2024 se v Třinci konalo slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola celostátní soutěže „Školní časopis roku 2024“. Do soutěže se zapojily desítky škol z celého kraje, které se představily se svými originálními a pestrými časopisy.

Mezi účastníky nechyběl ani školní časopis Srbák ze základní školy ZŠ Srbská v Ostravě-Výškovicích. Časopis, do kterého přispívají jak žáci, tak i učitelé, se díky svému zajímavému obsahu umístil na krásném 4. místě v kategorii 1. a 2. stupně základních škol.

„Máme z výsledku obrovskou radost. Na časopise jsme pracovali celý školní rok a umístění v soutěži je pro nás velkým oceněním,“ řekl koordinátor časopisu Srbák, Lukáš Kloza. „Navíc nás to motivuje k další práci a dosažení ještě lepšího výsledku příští rok,“ dodal s úsměvem.

Soutěž „Školní časopis roku“ probíhá každoročně a podporuje kreativitu, spolupráci a rozvoj novinářských dovedností žáků. Do celorepublikového kola postupují první tři vítězové z každé kategorie, a přestože časopis Srbák skončil těsně pod postupovou hranicí, jeho úspěch v krajském kole je důkazem kvalitní práce redakčního týmu. Tento výsledek je nejen oceněním společného úsilí, ale také inspirací pro všechny školy a jejich redakční týmy k dalšímu rozvoji a inovacím v nadcházejících ročnících.

Srbák 1 2024

Srbák 2 2024