Sportovní úspěchy 2023/2024

Házená - Jižní míček

Žáci 3. a 4. tříd se zúčastnili akce – Házená Jižní míček, kde vybojoval tým B 3. místo a tým A se umístil na krásném 1. místě. Gratulujeme.

 

Házená - Jižní míček

Naši žáci 1. a 2. tříd se zúčastnili už třetího tréninkového dopoledne v házené – Jižní míček.

 

Florbal - kategorie IV. chlapci

Naše škola uspořádala obvodní kolo ve florbalu – kategorie IV. chlapci. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů. Tým ZŠ Srbské se umístil na 3. místě.

Vánoční sportování - závodivé hry

Vánoční sportování na Srbské

Závodivé hry pro 1. – 6. třídu

V úterý 19. 12. 2023 proběhl druhý sportovní vánoční den. Nejen žáci, ale i třídní učitelé se zapojili do netradičních sportovních her. V tělocvičně vytvořili diváci hlučnou atmosféru a každý povzbuzoval své družstvo.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Kategorie I.

 1. místo: 2. B
 2. místo: 2. A
 3. místo: 1. A
 4. místo: 1. B

 

Kategorie II.

 1. místo: 4. B
 2. místo: 3. A
 3. místo: 4. A
 4. místo: 3. B

 

Kategorie III.

 1. místo: 6. A
 2. místo: 6. B
 3. místo: 5. A
 4. místo: 5. B

Vánoční sportování - Vánoční laťka

Vánoční sportování na Srbské

Vánoční laťka 2023 – Kdo skáče výš? 5. ročník

Ve středu 20. 12. 2023 proběhl třetí sportovní vánoční den. Naši žáci už popáté svedli souboj s žáky naší spřátelené školy základní školy z Ostravy-Hrabůvky. V celkovém součtu vyhráli žáci ZŠ Srbské a škola ZŠ Mitušova obsadila 2. místo. V tělocvičně panovala bouřlivá atmosféra. Všichni žáci povzbuzovali všechny závodníky. Příští rok určitě akci zopakujeme. Ceny do soutěže věnovala Rada rodičů ZŠ Srbské.

Vánoční sportování - florbal chlapci

Vánoční sportování na Srbské

Srbská cup 2023, florbal chlapců

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 proběhl poslední sportovní vánoční den. Florbalového turnaje chlapců se zúčastnilo 8 družstev, z toho 1 družstvo učitelů. Turnaj nabídl krásné zápasy. Tímto turnajem jsme ukončili sportovní vánoční týden.

Výsledky turnaje:

 1. místo: UčiteLove (Radovan Lokša, Lukáš Kosík, Lukáš Kloza, Tomáš Olša)
 2. místo: SC Hruška (Adam Slíva, Ivan Grupáč, Matěj Šeděnka, Jonáš Forman, Daniel Murín)
 3. místo: Dobrá H2O (Alexandr Jelen, Pavel Stryja, Jan Dorotík, Šimon Pelikán, Viktor Pala, Sebastián Sýkora)

Vánoční sportování - florbal dívky

Vánoční sportování na Srbské

Srbská cup 2023, florbal dívek

V pondělí 18. 12. 2023 proběhl první sportovní vánoční den. Holky z 2. stupně svedly mezi sebou boje o nejlepší florbalové družstvo školy. Překvapivě zvítězily holky z 6. A, které neprohrály ani jeden zápas.

Házená do škol - Jižní míček

Naši žáci 3. a 4. tříd se zúčastnili turnaje v házené – Jižní míček. Družstvo 3. tříd se umístilo na sedmém místě, družstvo 4. tříd na místě druhém. Gratulujeme.

Šplh

Okresní kolo ve šplhu

V pátek 15. 12. 2023 jsme se zúčastnili další sportovní akce. Tentokrát jsme zamířili na základní školu J. Šoupala, kde proběhlo okresní kolo ve šplhu. V konkurenci 13 škol jsme dopadli takto:

mladší žákyně             9.místo

mladší žáci                 8.místo

 starší žákyně               6.místo

  starší žáci                   11.místo

Florbal

V pátek 1. 12. 2023 proběhlo na naší škole obvodní kolo ve florbalu mladších chlapců. Kluci si mohli porovnat své síly s dalšími pěti družstvy. Naši chlapci ve složení Viktor Pala, Dominik Čech, Denis Friedrich, Matěj Šeděnka, Jakub Vojkůvka, Daniel Murín, Kristián Vach a Jonáš Forman skončili na krásném druhém místě. O jedno místo jim utekl postup do okresního kola.

 

Házená do škol

Ve středu 29. 11. 2023 se v hale Dubina sešlo 13 družstev z Ostravy na sportovní akci pod názvem Házená do škol. Žáci si vyzkoušeli s míčem hodně dovedností. Hráli spoustu zápasů, kde si mohli porovnat své síly s jinými družstvy. Na akci je navštívili i házenkáři z reprezentace České republiky a mnoho ligových hráčů. Všem se akce moc líbila.

Florbal III. dívky

V úterý 28. 11. 2023 proběhlo na naší škole obvodní kolo ve florbalu mladších dívek. Žákyně si mohly porovnat své síly s jinými družstvy. Naše děvčata ve složení Lucie Vrzalová, Karolína Valošková, Jana Stryjová, Nela Vichrová, Amálie Jakobová a Šárka Pelikánová celý turnaj vyhrála. Výhrou si děvčata zajistila postup do okresního kola.

Házená do škol

18 družstev žáků 3. – 4. tříd z Ostravy se sešlo na sportovní akci pod názvem Házená do škol. Tým A se umístil na 2. místě, tým B na 8. místě. Všem se akce moc líbila.

Orientační běh

Závody v orientačním běhu

Ve středu 25. října 2023 to vypadalo s počasím ponuře. Ještě těsně před šestou hodinou ranní vydatně pršelo. Úderem šesté hodiny však pršet přestalo a organizátoři se čile pustili do přípravy závodu v areálu nejrozsáhlejšího parku v Ostravě.

Podzimní závod pro základní a střední školy zorganizoval Městský svaz orientačních sportů Ostrava při Ostravské tělovýchovné unii.

Sto deset žákyň a žáků základních a středních škol hostil velký sál Radniční restaurace sídlící v areálu Radnice města Ostravy. Start a cíl umístili pořadatelé do Zahradní restaurace v Komenského sadech.

Závodníci byli rozděleni do věkových kategorií na D5, D7, D9, H5, H7, H9 pro základní školy a DS, HS pro školy střední. Start byl zahájen v 9.00 hodin. V té době už vybíhali první závodníci na různé tratě. Pro mladé závodníky byla zpestřením účast seniorů. Do cíle doběhli všichni bez velkých problémů. Po ukončení doběhů do cíle následovalo vyhodnocení výsledků v jednotlivých kategoriích i v soutěži družstev.

Největší śpěchměla naše škola v kategorii D5:
1.místo: Szwedová Emilie, ZŠ Srbská

2.místo: Swietoňová Eliška, ZŠ Srbská

1.místo: Dudová Nikol, ZŠ Srbská

Přespolní běh

Házená do škol

V pondělí 2. 10. 2023 se v hale Dubina sešlo 12 družstev z Ostravy na sportovní akci pod názvem Házená do škol. Žáci si vyzkoušeli s míčem spoustu dovedností.  Nakonec si zahráli 5 zápasů, kde si mohli porovnat své síly s jinými družstvy. Všem se akce moc líbila.

Atletický čtyřboj

V úterý 26. 9 a 27. 9.2023 se naši žáci zúčastnili závodů v atletice pod názvem ATLETICKÝ ČTYŘBOJ. Závody probíhaly na ZŠ Porubské. Závodů se zúčastnilo 20 škol z celé Ostravy.

Výsledky našich družstev:

mladší žákyně – 11. místo

mladší žáci – 8. místo

starší žákyně – 14. místo

starší žáci – 19. místo

Tento web používá soubory cookies, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z webových stránek.