Patroni třeťáčků

TŘEŤÁCI S DEVÁŤÁKY SPOLEČNĚ

V letošním školním roce probíhá pilotní projekt patronátu žáků devátých tříd nad malými spolužáky ze třetích tříd.

Pro třeťáky byl začátek školního roku docela velkou změnou v jejich školním životě – začali se učit na hlavní budově školy, mají novou učebnu, šatnu, novou paní učitelku. Při zvládání tolika novinek jim pomáhají holky a kluci z devátých tříd.

Už 2. září se deváťáci přišli představit dětem z trojek. Třeťáci si vylosovali svého patrona a během procházky po škole se dvojice seznamovaly. Ve středu 3. září společně obědvali malí s velkými ve školní jídelně. Společně se fotili v atriu školy. Třeťáci využívají během dne aspoň jednu přestávku, aby mohli svého deváťáka navštívit. Malí napsali krátký pozdrav svému patronovi a připojili obrázek. V předvánočním čase budou společně nacvičovat koledy, které zazní před zahájením tradičního vánočního jarmarku. Výrobky na jarmark budou malí tvořit s pomocí patronů. V období podávání přihlášek na střední školy představí deváťáci své plány třeťáčkům. Ti jim jistě budou držet palce, aby byli jejich velcí spolužáci úspěšní! Na jaře připraví deváťáci záhonek na školním pozemku, na který společně se třeťáky zasejí luskoviny a budou se těšit na úrodu. A aby to nebyla jenom samá práce, ale i zábava, třeťáci pozvou své patrony do výuky angličtiny a tělesné výchovy a deváťáci pro malé připraví zábavné dopoledne před koncem školního roku.