Akce naší školy 2022/2023

Dějepisná olympiáda

Školní pébéčko

Pébéčko na Srbské

Druhý ročník celoškolního projektu participativního rozpočtu Pébéčko na Srbské jsme zahájili v květnu školního roku 2021/2022 a ukončili v prosinci školního roku 2022/2023. Žáci pátých až devátých ročníků společně se svými učiteli měli možnost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. K dispozici byla celková částka ve výši 30.000 Kč, maximální částka na jeden návrh byla 30.000 Kč. O podaných návrzích se hlasovalo během 3 dnů v listopadu online prostřednictvím unikátních kódů a vítězné projekty byly na naší škole realizovány ihned po zjištění výsledků a dodání zboží výrobci. 

O svých návrzích žáci diskutovali společně v třídnických hodinách se svými třídními učiteli, o přestávkách s ostatními, ale i v hodinách výchovy ke zdraví a výchovy k občanství s vyučující, která měla na starosti organizaci Pébéčka na Srbské. Navrženo bylo 6 návrhů. 3 návrhy nebyly schváleny pro nemožnost realizace – projekt Venkovní zábava, jehož záměrem bylo pořídit venkovní pingpongový stůl, dále pak Automat na zdravé svačinky a pitíčka a třetí nepřijatelné projekt s názvem Vylepšení žákovských šaten. Do hlasování tedy postoupily 3 projekty. Jednalo se o Vzdušný hokej, projekt Akce čisté a suché ruce, jehož záměrem byl nákup papírových ručníků do tříd a na toalety a třetím přijatým projektem byly Atletické překážky a další drobné sportovní pomůcky. 

Hlasování bylo velmi těsné, proto do poslední chvíle nebylo jasné, který z návrhů nakonec vyhraje. Nakonec 70 hlasů získaly Atletické překážky, čímž o těsné 3 body vyhrály nad Akcí čisté a suché ruce a ty také o pouhé 3 body získaly druhé místo před Vzdušným hokejem. Před vánočními svátky jsme tak žákům mohli slavnostně předat atletické překážky, gymnastický klín, outdoorové pouzdro na iPad s tužkou na iPad, drobné sportovní vybavení a také papírové ručníky a stolní vzdušný hokej.

Už při předávání vítězných projektů přicházeli někteří žáci s novými nápady a dotazy, zda se budou moci zúčastnit následujícího ročníku s odhodláním, že ho chtějí vyhrát.

Děkujeme tímto ÚMOB Jih za možnost zapojit se do projektu, učit děti cílevědomosti, trpělivosti a také zodpovědnosti a spolupráci při tvorbě jejich projektů a také následné propagaci a hlasování.

Vánoční sportování

Ve čtvrtek 21. 12. 2022 jsme dětem z 1. stupně připravili v tělocvičně školy VÁNOČNÍ SPORTÁNÍ. Žáci
soutěžili v družstvech v netradičních disciplínách. Kdo vyhrál, nebylo důležité. Důležitá byla dobrá
nálada poslední den v roce 2022.

Kdo skáče výš?

Kdo skáče výš?
 
Atletická soutěž ve skoku vysokém.

Házená do škol

Projekt – Házená do škol
 
Turnaje se zúčastnily dvě družstva složena z hráčů naší školy. Družstvo A obsadilo krásné 2. místo, družstvo B 4. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.

Florbal – obvodní kolo kategorie IV.

V pátek 9. 12. 2022 se naše škola zúčastnila obvodního kola ve
FLORBALU (kategorie IV.). Naši kluci z 8. a 9. třídy vybojovali v silné
konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do okresního kola. Vítězné
družstvo bylo ve složení: Sebastián Sýkora, Alexandr Jelen, Matěj Plánka,
Matěj Suchý, Vojtěch Sedláček, Viktor Mišán, Max Knopp, Ondřej Černík a

Pavel Masný.

 
 

Gymnastika

 
 
Velký úspěch našich dívek
Ve Frýdku – Místku se konalo krajské finále ve sportovní gymnastice. Naše holky dosáhly velkého úspěchu, vyhrály a staly se KRAJSKÝMI PŘEBORNICEMI v kategorii 8. a 9. tříd. Také v soutěži jednotlivkyň zářily. Zoe Kolářová se stala vítězkou v kategorii 4.a 5. tříd a Anetka Neničková vyhrála v kategorii starších holek a hned za ní na krásném 2. místě skončila Terezka Gromnicová.
Děvčatům moc blahopřejeme.
 

Florbal - obvodní kolo, kategorie III.

 

Florbal – obvodní kolo kategorie III.

V pondělí 5. 12. 2022 se naše škola zúčastnila obvodního kola ve
FLORBALU (kategorie III.). Naši kluci z 6. a 7. třídy vybojovali v silné
konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do okresního kola. Vítězné
družstvo bylo ve složení: Tadeáš Adamec, Dominik Stöcker, Štěpán
Kusiak, Jonáš Forman, Jan Dorotík, Sebastián Vach, Šimon Pelikán,
Tobiáš Kohoutek a Pavel Stryja.

 
 

Dějepisná olympiáda

 
 
 

Vánoční stromeček

Vánoce jsou na naší škole již v plném proudu. Světýlka a další ozdůbky již pár dní zdobí chodby i třídy, ale teď přišel čas na to hlavní – vánoční stromeček. Ten dodal škole tu pravou atmosféru Vánoc. Všichni žáci přidali ruku k dílu a v úterý 6. prosince v dopoledních hodinách na něj vyráběli ozdoby všeho druhu, kterými poté stromeček společně vyzdobili. Tradiční akce tak proběhla úspěšně, jak se můžete přesvědčit na fotkách. 
 
 
 

Projekt Ptačí budky

V úterý 29. 11. 2022 skupina žáků 7. A – PČ dílen uskutečnila pod vedením Mgr. Tomáš Güntera projekt „Ptačí budka„ v prostorách školních dílen.

Samotné výrobky žáků – ptačí budky – budou instalovány v blízkosti naší školy.

Všem se práce dařila, což je vidět na samotných výrobcích žáků.

Projekt - Házená do škol

Projekt
Házená do škol

V pátek 11. 11. 2022 žáci 2. A vyrazili směr hala Dubina, aby poměřili svoje
házenkářské dovednosti s jinými školami. Během celého dopoledne si naši malí
házenkáři zahráli 4 zápasy v házené a vyzkoušeli si i jiné sportovní dovednosti.
Další turnaj je naplánovaný na měsíc leden.

Překladatelský tygr

Přátelské setkání s rodiči žáků 3. B

Přátelské setkání s rodiči žáků 3. B

Poslední listopadový den proběhlo na naší škole jíž druhé neformální setkání rodičů s třídním
učitelem jejich dětí.
Program začal společným sportováním ve školní tělocvičně, kdy se děti a jejich rodiče utkali ve
vybíjené či basketbalu. Velkým finále pak byla soutěž ve skocích přes švihadlo, kterou si děti
dobrovolně vybraly, aby mohly ukázat, co všechno se v hodinách tělocviku naučily.
Po náročných sportovních aktivitách bylo třeba doplnit energii, a proto se všichni přesunuli do třídy,
kde bylo pro každého připraveno malé občerstvení, na kterém se podíleli rodiče. Zatímco si děti
užívaly pikniku, mohli si rodiče v klidu popovídat a neformálně se zeptat na vše potřebné třídní
učitelky a sociální pedagožky.
Společně strávené odpoledne se všem velmi líbilo a věříme, že bude mít pozitivní ohlasy nejen u
třídních učitelů, ale také především u žáků a jejich rodičů.

Lucie Válková, Lenka Kubzová

Kafe s ředitelem

Šachový turnaj

Ve středu 19. října jsme se zúčastnili šachového turnaje o Pohár starosty Ostravy-Jihu. Turnaj byl sedmikolový, bodování podle švýcarského systému. Většina z našich osmi žáků se umístila v první polovině. Mikulášovi Větrovskému z 8.A velmi těsně uniklo 3. místo. Úspěšný byl i Ondra Černík z 9.A, který skončil šestý z 28. Ačkoli jsme nedosáhli na medaili, turnaj jsme si velmi užili. 

Národnostní menšiny v Ostravě - míchání kultur

Dne 6. října 2022 se žáci 9. A a 9. B zúčastnili projektu NÁRODNOSTNÍ MENŠINY V OSTRAVĚ – MÍCHÁNÍ KULTUR. Během komentované procházky Ostravou se seznámili s dějinami polské, židovské, německé, řecké a bulharské menšiny na konci 19. století a v průběhu 20. století.

Házená do škol | 2. a 6. místo (3.-5. třída)

Akce ŠD - Drakiáda

Přespolní běh 5. 10. 2022

Ve středu 5. 10. 2022 se naše škola zúčastnila závodů v přespolním běhu (soutěž družstev). Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Závodů se zúčastnilo 15 škol z Ostravy. Naši kluci z 8. a 9. třídy vybojovali v silné konkurenci krásné 1. místo a vybojovali postup do krajského kola. Vítězné družstvo bylo ve složení: Daniel Adamčík, Maxim Knopp, Matěj Suchý, Jakub Řehák, Martin Duda a Viktor Míšan.

RD Budoucnost Frýdlant (3.B a 5.B)

Badminton 6.B

Žáci ze 6.B měli 17. 10. sportovní badmintonové dopoledne. Byli si zasportovat v hale Metalurg, kde si zahráli turnaj ve čtyřhrách i dvouhrách. Moc si to užili a těší se, až si to zase na další sportování.

Barevný podzim

Řemeslo má zlaté dno

Naši žáci 9. tříd se zúčastnili velké Ostravské soutěže “ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO”. Soutěže se zúčastnilo 18 ostravských škol. Naši žáci dosáhli velkého úspěchu, když obsadili 3. místo (9.A) a 5. místo ( 9.B).
Moc dětem blahopřejeme.

Plavecká výuka

Házená do škol (1.-2. třída)

Už několik let je naše škola zapojena do projektu HÁZENÁ DO ŠKOL. Ve čtvrtek 29. 9. 2022 si žáci 2. A vyzkoušeli házenkářský trénink pod vedením profi trenérů házené. Naučili se spoustu nového a vyzkoušeli si jaké to je být opravdový „HÁZENKÁŘ“.  Trenéři naše děti moc chválili a pozvali je na měsíc listopad, kdy proběhne turnaj v házené pro 1. a 2. třídy, kde porovnají své dovednosti s žáky jiných škol.

Baník ve škole

Pasování prvňáčků

Den otevřených dveří

Dne 6. září 2022 v 16 hodin se konal Den otevřených dveří, který proběhl formou komentované prohlídky školy.
Rodiče měli možnost nahlédnout do odborných učeben, tělocvičny a posilovny, kuchyňky, relaxační místnosti a nově zrekonstruované školní zahrady. Učitelé představili svá pracoviště a odpovídali na zvídavé dotazy rodičů.
Akce proběhla v přátelské atmosféře za hojné účasti rodičů.

První školní den

Tento web používá soubory cookies, aby vám zajistil co nejlepší zážitek z webových stránek.