Vánoční tvoření -keramika p.Lacinové

Překrásné výrobky našich žáků v kroužku keramiky paní vychovatelky Lacinové.

andílci 1

Školní družina a klub – vánoční florbalový turnaj

Každoroční vánoční turnaj ve florbalu pořádaný školní družinou a školním klubem.

DSCN2825

Předvánoční závody třeťáků

20171220_101140

Florbal chlapci – kategorie IV.

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 se chlapci z osmé a deváté třídy zúčastnili obvodního kola ve florbalu. Turnaj byl pořádán na ZŠ Volgogradská. Všechny zápasy měly vysokou úroveň. Naši chlapci ve složení Lubomír Senz, Dalibor Baláš, Tomáš Kubala, Adam Stibor, Matěj Kopřiva, Petr Pešl a Marek Kubíček skončili na 6. místě.

20171221_084031

Florbal chlapci – kategorie III.

Žáci 6. a 7. tříd se zúčastnili obvodního kola ve florbalu, ve kterém jsme se umístili na třetím místě.

IMG_20171220_084219

Vánoční sportovní den

Ve středu 20. 12. 2017 paní učitelka Suchá pořádala v tělocvičně školy spoustu soutěží a zápasů. Pod názvem Vánoční sportovní den se skrývaly turnaje ve florbalu, basketbale a závodivé hry pro naše žáky 3. tříd. Po dobu šesti vyučovacích hodin žáci zápolili v těchto sportech o drobné ceny. Všem žákům se Vánoční sportovní den líbil.

20171220_113653

Vánoční laťka – kdo skáče výš?

V úterý 19. 12. 2017 jsme na naší škole pořádali pro naše žáky a žáky partnerských škol 3. ročník závodů ve skoku vysokém pod názvem Vánoční laťka – Kdo skáče výš? Škola ze Štěpánkovic se předem omluvila, tak závody probíhaly mez školami ZŠ Mitušova 16 a ZŠ Srbská 2. Za každou školu nastupovali vždy 4 skokani, kteří pro svoje družstvo získávali body do konečného pořadí. Vítězem se stala naše škola v poměru 79:65. Všichni skokani předvedli velice dobré výkony. Závody gradovaly soutěží starších žáků, kde Matěj Kopřiva zdolal 161 cm a pokoušel se i o výšku 167 cm. Všem skokanům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

20171219_121102

Laser Game

Třída 7. B se zúčastnila hry Laser Game v Ostravě Mariánských horách

IMG_20171221_101206

Počítání s krtečkem

V předvánočním čase 20. prosince 2017 se sešli budoucí prvňáčci  na své druhé výukové hodině:  Vánoční počítání s Krtečkem. Přeškoláčci si poprvé vyzkoušeli práci na interaktivní tabuli, počítání prvků s různými výukovými pomůckami a za svou píli, snahu a vynikající práci získali svou první pochvalu s Krtečkem. Těšíme se zase příště!

Třetí výuková hodina: Krtek a písmenka 10. ledna 2018 od 16 -16.45 hod.

DSCN9551

Kdo skáče výš?

Dne 20. prosince 2017 proběhl druhý ročník sportovního souboje mezi ZŠ Srbská a ZŠ Mitušova ve skoku vysokém. Tentokráte zvítězila naše škola.

DSCN9329

Vánoční bruslení

I tento školní rok se uskutečnilo vánoční bruslení a následná prohlídka krásných vánočních trhů v centru Ostravy.

25577464_1569122916458748_815521168_o

Recitační soutěž

Ve čtvrtek 14. prosince 2017 proběhlo v čítárně budovy A školní kolo v recitaci. Žákyně a žáci 7. a 9. tříd přednášeli své básně tříčlenné komisi ve složení Mgr. Irma Navrátilová, Mgr. Petra Zemánková a Mgr. Tomáš Olša. Ti po bodovém součtu vyhlásili, že vítězkou se jednoznačně stala Barbora Jacošková ze třídy 7.A, na druhém místě se umístila Anna Šponiarová ze třídy 9.A a třetí místo obsadila Alena Pflegerová ze třídy 9.A. Všem výherkyním blahopřejeme, ostatním účinkujícím děkujeme za účast a přednes a těšíme se na další vystoupení.

DSCN9122

Vánoční jarmark

I v letošním školním roce proběhl v naší školní jídelně vánoční jarmark, kde žáci nabízeli k prodeji překrásné výrobky.

DSCN2774

Florbalové úspěchy

Dne 29. 11. se konal florbalový turnaj chlapců 1. stupně ČEPS cup. Naši chlapci ve složení Lukáš Smažák, Matěj Suchý, Matěj Plánka, Matouš Zástřešek, Lukáš Brandl, Oliver Celerin, Honza Sušina a Matěj Adamec ve velké konkurenci ostravských škol dosáhli velkého úspěchu. Všechny zápasy vyhráli, byli poraženi jen jedním týmem ZŠ Gen. Píky a obsadili krásné 2. místo. Chlapcům moc blahopřejeme.

IMG-20171212-WA0001

Dne 11. 12. se konalo obvodní kolo dívek ve florbalu. Soutěžily dívky III. i IV. kategorie. Naše dívky IV. kategorie ve složení Sabina Valchařová, Hanka Boštíková, Anička Machová, Kačka Zedníková, Verča Hudečková, Míša Gloserová, Klárka Faruzelová a Katka Juřicová obsadily krásné 2. Místo. Blahopřejeme.

IMG-20171212-WA0003

Ještě většího úspěchu dosáhla děvčata III. kategorie, která vyhrála ve složení Sára Michalczyková, Sára Langrová, Vendula Matuštíková, Dominika Kuželová, Tereza Pospíšilová, Kristina Hořínková, Simona Gajdošová a Anežka Větrovská a postoupila do OKRESNÍHO FINÁLE, KDE BUDOU DNE 12. 1. 2018 reprezentovat naši školu. Moc děvčatům blahopřejeme.