Základní škola 
Ostrava-Výškovice
Srbská 2
příspěvková organizace

Metodik prevence

Mgr. Tomáš Günter

Kontakt: t.gunter@zs-srbska.cz

Konzultace

Středa: 9:00 – 10:00

Informace pro rodiče o školním programu proti šikanování

Vážení rodiče, žáci,

naše škola je příznivě hodnocena jak rodičovskou veřejností, tak i Českou školní inspekcí. Velmi si toho vážíme. Nicméně i ta nejlepší škola není zcela imunní proti výskytu šikanování. Proto chceme být připraveni zachytit případné ubližování silnějších slabším hned v počátku a účinně takové bezpráví zastavit. S tímto záměrem jsme vytvořili program proti šikanování. Jeho důležitou součástí je spolupráce nás pedagogů s Vámi – rodiči.

Kdybyste měli podezření či dokonce jistotu, že je Vašemu dítěti ubližováno, bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školního metodika prevence či ředitele školy). Žáci mohou využít naši schránku důvěry, která je k dispozici v 1. patře naší školy. Vaši informaci budeme brát velmi vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit.

 

                                                                                                                                           Mgr. Robert Kecskés

                                                                                                                                             ředitel školy