Základní škola 
Ostrava-Výškovice
Srbská 2
příspěvková organizace

Partnerské školy

Partnerské školy

V roce 2016 jsme začali spolupracovat se čtyřmi školami. Z toho úzce spolupracujeme se školami Základní školou Mitušova 16 a Základní školou Štěpánkovice. Během školního roku se setkáváme na sportovních a kulturních akcích. Žáci se účastní hlavně sportovních akcí, kde měří své síly s žáky partnerských škol. Učitelé si vyměňují zase své profesní poznatky. Akce se pořádají na partnerských školách a jednu akci pořádá naše škola.

Mezi největší akce, které se pořádají během roku patří:

  • Mezinárodní sportovní den (pořádá škola ZŠ Mitušova 16, loni proběhl už 10. ročník)
  • Vánoční laťka – Kdo skáče výš ? (pořádá naše škola ZŠ Srbská 2)
  • Sportovní den (pořádá škola ZŠ Štěpánkovice)

Partnerské školy:

  • Základní škola Ostrava – Hrabůvka, Mitušova 16, příspěvková organizace

  • Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice, příspěvková organizace

JaoBE1u

  • Církevní škola Romualda Zaymusa, Žilina, Slovensko

slov

katovice