Březen 2017

Krajské finále ve sportovní gymnastice

Dne 29. 3. 2017 se naše žákyně Terezka Gromnicová, Bára Neničková, Dominika Friedrichová a Anička Krýsová zúčastnily krajského finále ve sportovní gymnastice ve Frýdku – Místku. Závodů se zúčastnilo přes 30 družstev z celého kraje. Naše žákyně dosáhly obrovského úspěchu, skončily na krásném 4. místě ve II. Kategorii, přičemž ve cvičení na prostných dosáhly svými známkami na 2. místo ve cvičení na tomto nářadí. Dívkám děkujeme za reprezentaci a moc blahopřejeme.

IMG-20170408-WA0002

Pryč s nudou, pojďme hrát HÁZENOU

Dne 31. 3. 2017 jsme se zapojili do projektu „Pryč s nudou, pojďme hrát HÁZENOU“.

Turnaj je určen pro žáky 1. stupně a byl pořádán v hale Dubina. Naši školu reprezentovali: Matouš Zástřešek, Michal Jánoš, David Kašpárek, Jiří Palider, Jakub Daranyi, Robert Urbančík, David Kovařík, Alexandr Pražák, Pavla Kalvárová a Vlastimil Stuchlík. V turnaji si naši házenkáři vedli výborně a skončili na krásném 3. místě.

Hazena

Obvodní kolo dívek 5. tříd ve vybíjené

Dne 30. 3. se konalo obvodní kolo ve vybíjené dívek na ZŠ A. Kučery. Naše dívky ve složení Alice Jamková, Sára Tomíšková, Aneta Šťástková, Eva Holainová, Simona Kovalčíková, Schindlerová Petra, Bára Šintlerová, Anežka Větrovská, Lenka Kazimírová, Míša Dolníčková, Simona Gajdošová, Klára Zajacová dosáhly velkého úspěchu, porazily všechna družstva a vyhrály obvodní kolo a postoupily tak do okresního finále, které se uskuteční 25. 4. v Plesné. Dívkám moc blahopřejeme.

Atletické závody

Žáci naší školy se zúčastnili atletických závodů obvodu Ostrava – Jih pořádané v nové atletické hala v Ostravě – Vítkovicích, kde posbírali řadu individuálních medailí a v závodě družstev se osmáci umístili na skvělém třetím místě.

IMG_20170322_124528

Krtek novinářem

Na posledním setkání předškoláků se z budoucích prvňáčků stali novináři. Zkoušeli klást otázky svým kamarádům jako opravdoví reportéři. Moc jim to šlo a dozvěděli se o nich něco nového. Potom si poskládali hada z novin a nakonec dostali diplom za úspěšné absolvování celého programu. Teď už je čeká zápis a nástup do školních lavic.

Divadelní představení – DĚJÁK Z RYCHLÍKU

Dne 22. března 2017 se třídy 8. A a 8. B  zúčastnily divadelního představení v Divadle loutek pod názvem Děják z rychlíku. Žákům byl představen historický vývoj  událostí od 1. fáze průmyslové revoluce až po současnost.

Florbalový turnaj

V pátek 24. března 2017 se v tělocvičně základní školy konal Florbalový turnaj. Zúčastnilo se 32 dětí z 1. – 5. tříd. Děti se vydováděly a všechny obdržely malou sladkou odměnu financovanou RR.

DĚTI ZA 2. SVĚTOVÉ VÁLKY V LITERATUŘE – návštěva knihovny třídy 9. A

Dne 21. března 2017 navštívila třída 9. A v rámci výuky dějepisu knihovnu v Ostravě – Výškovicích, kde si vyslechla přednášku paní knihovnice o osudech židovských dětí  v  období  2.  světové  války. Přednáška byla doplněna ukázkami z knih a videoprojekcí. Všechny žáky tato přednáška velmi zaujala.

Korunovační klenoty 8. A, 8. B

Dne 3. března 2017 navštívila třída 8. A a část třídy 8. B výstavu Korunovační klenoty v dějinách světa, která se uskutečnila v ostravském muzeu.

Korunovační klenoty v dějinách světa 6. B

V pátek 24. února 2017 navštívilo 21 žáků třídy 6.B se svou vyučující výstavu v Ostravském muzeu pod názvem Korunovační klenoty v dějinách světa. Zhlédli 78 exponátů korunovačních klenotů ze čtyř kontinentů. K vidění bylo 8 originálů a 70 replik z Evropy, Asie, Afriky a Ameriky. Vystavené exponáty pocházejí z nejslavnější světové sbírky replik korunovačních klenotů firmy Juwelier Abeler. Výstava se konala k oslavám 700. výročí narození císaře a krále Karla IV., jehož jméno je zde zastoupeno stříbrnou korunou z cášské bysty, jíž byl Karel IV. korunován římsko-německým králem v roce 1349, korunou Svaté říše římské, Svatováclavskou korunou a železnou korunou Lombardie. Zastoupena byla celá řada korun, prezentujících dosud vládnoucí panovníky Velké Británie – královnu Alžbětu, prince Charlese aj. Z historických světových korunovačních klenotů mohli žáci obdivovat např. korunu francouzského krále Ludvíka XV. či několik korun Napoleona I. Byli nadšeni z nigerijských perlových korun či korun perské (iránské) dynastie Pahlaví. Výstava byla doplněna o fotografie a informace o evropských korunovačních chrámech.

20170224_102752

Přednáška o obvodu  Ostrava –Jih

Dne 1. března 2017 se skupinka žáků 2. stupně vypravila do Knihcentra u Výstaviště v centru Ostravy na besedu o městském obvodu Ostrava – Jih, kterou pořádal Mgr. Petr Přendík, kronikář městského obvodu Ostrava-Jih.