Srbská 2
příspěvková organizace

Červen 2019

Olympiáda dětí a mládeže 2019

Gratulujeme našim reprezentantům Ondřeji Jankovskému (2. místo, florbal), Dominice Kuželové (1. místo, judo) a Tereze Štětínské za úspěšné reprezentování Moravskoslezského kraje na olympiádě dětí a mládeže 2019.

Tři žáci naší školy byli nominováni za Moravskoslezský kraj na OLYMPIÁDU DĚTÍ A MLÁDEŽE, která se koná v Liberci. Celá škola drží našim žákům palce a přeje jim na olympiádě mnoho úspěchů.

Tereza Štětínská – orientační běh

Dominika Kuželová – judo

Ondřej Jankovský – florbal

Olympiáda

20190624_071708 20190624_071651 20190624_071632

Finále v házené – Moravia handball activity

Naši žáci se zúčastnili závěrečného turnaje Moravia handball activity, na kterém se umístili na krásném druhém místě. Gratulujeme.

IMG_20190614_122255

Házená

Čokoládová tretra

Poslední sportovní akce, které se naše škola zúčastnila, byla Čokoládová tretra. Závody byly určeny pro žáky 1. stupně. Naši školu reprezentovali nejlepší běžci z každého ročníku. Závody probíhaly na městském stadionu v Ostravě Vítkovicích.

20190617_095916

Atletika na Mitušce

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 došlo v tomto školním roce k poslednímu společnému setkání mezi spřátelenými školami ZŠ Mitušovou – ZŠ Štěpánkovicemi – ZŠ Srbskou. Posledním setkáním byla sportovní akce pod novým názvem ATLETIKA NA MITUŠCE. Soutěžilo se v atletických disciplínách

Pracovní činnosti

V pátek 14. 6. žáci 4.A vstávali s očekáváním, jak se jim podaří zvládnout vyrobit pomazánky. Tento úkol je totiž čekal v rámci předmětu Pracovní činnosti. Byli rozděleni do pěti skupinek, přinesli recept na pět různých pomazánek (avokádovou, vajíčkovou, šunkovou, rybičkovou a mrkvovou) i všechny ingredience a mohli začít. Někteří se s takovým typem „práce“ setkali poprvé, nicméně všichni se tohoto úkolu zhostili se ctí. Všem se pomazánky povedly a při ochutnávce jsme všichni zkonstatovali, že bylo těžké vybrat nejlepší. Skvělé byly prostě všechny.

IMG_20190614_110552

IMG_20190614_110443

Turnaj ve stolním tenise

Naši žáci se 11. 6. 2019 zúčastnili turnaje ve stolním tenise. Mezi staršími účastníky se na krásném 2. místě umístil Michal Olša. V mladší kategorii jsme posbírali všechna umístění. Na 3. místě Sára Michalczyková, na 2. místě Míša Kopečková a na 1. místě D. Adamčík. Gratulujume.

IMG_20190611_080935

Doba ledová ve Vlastivědném muzeu v Olomouci

V pátek 7. června 2019 se žáci třídy 6.A se svou třídní učitelkou paní Šárkou Feketsovou a vyučující školy Petrou Zemánkovou vypravili vlakem do Olomouce na celodenní akci s hlavní náplní – navštívit místní vlastivědné muzeum za účelem zhlédnutí výstavy pod názvem Doba ledová. Viděli osmnáct exemplářů zvířat z té doby v životní velikosti sestavených podle nejnovějších výzkumů a absolvovali i vzdělávací program o této době, vedený místní muzejní pedagožkou. Dozvěděli se mnoho nových informací. Například, že zvířata doby ledové byla mnohonásobně vyšší než ta současná, aby jim nebyla taková zima od ledu pod nohama. Nebo že masožravá zvířata mají oči posazené směrem dopředu, aby lépe odhadla vzdálenost pro lov kořisti, zatímco býložravci je mají posazené do stran, aby dříve uviděli predátora a stihli před ním utéct. Také sami zjišťovali, na kterých kontinentech žila vystavená zvířata, a osahali si tehdejší zbraně pravěkých lidí. Následovala procházka městem zakončená obědem v OC Šantovka a následný přejezd vlakem zpět do Ostravy. Výlet se povedl na výbornou – včetně slunečného a teplého počasí.

IMG_20190607_104751

Sazka olympijský víceboj – krajské kolo

Za krásného slunečného počasí jsme se v pondělí 3. 6. 2019 vydali směr Opava na krajské kolo Sazka olympijského víceboje. Soutěžilo se v šesti disciplínách: 60 m, dálka, hod míčkem, sedy – lehy, shyby a driblink s basketbalovým míčem. V konkurenci 13 škol naše škola obsadila 11. místo. Žákům děkujeme za reprezentaci školy.