Duben 2019

Den Země 7. A

Dne 25.4. 2019 šla třída 7.A a její doprovod (Tomáš Gunter a Petra Zemanková) do Bělského lesa na Den Země.
V Bělském lese na nás čekaly už stánky a aktivity na celý den. Je pravda, že většina třídy si sedla do stínu a odpočívala, ale některé děti vyrazily do koplexů stánků.
Za soutěže dostaly razítko a za 10 razítek popcorn. Akce se nám líbila. Na závěr jsme se společně vyfotili.

Vojtěch Vilgus  7.A

dav

sdr

Den Země

DSCN9263

MS v parahokeji

Žáci naší školy navštívili MS v parahokeji, kde shlédli utkání mezi celky Švédska a Japonska.

dav

Parahokej

Dopravní soutěž

V pátek 26. 4. 2019 se naši žáci z osmé třídy zúčastnili dopravní soutěže – Mladý cyklista. Družstvo ve složení Sára Michalczyková, Kateřina Kreissová, Ondřej Jankovský a Michal Olša obsadili v konkurenci devíti školních týmů 4. místo. Oproti loňskému roku se posunuli o jedno místo vzhůru a těsně jim utekl postup do okresního kola.

20190426_113158 20190426_113131 20190426_113113 20190426_100203

XXIX. ročníku závodu v orientačním běhu „ O TRIČKO MISTRYŇ SVĚTA 2019 „

Dne 16. 4. 2019 se na Výukové mapě Bělský les uskutečnil postupový závod v orientačním běhu, který má na naší škole dlouholetou tradici a zároveň jsme tréninkovou základnou pro oddíl SKOB Ostrava.

Naši žáci se v různých kategoriích umístili na předních místech. V nejmladší kategorii, do 5. tříd, vybojovali celkové 1. místo, a tím si zajistili účast na Krajské finále, které se bude konat v Dolních Vítkovicích. V kategorii nejmladších dívek se na 1. a 2. místě umístila Tereza Štětinská a Gromnicová Tereza (5. A) a 4. a 5. místo Olšovská Bára (4. B) a Neničková Bára (5. A). V kategorii nejmladších chlapců zvítězil Michal Košař (5. B) a 2. místo obsadil Mikuláš Větrovský (4. B).

V další kategorii pro 6.-7. třídy v chlapcích stupně vítězů obsadili chlapci naší školy v pořadí – Michal Kawka (6. A), Radek Zdařil (6. A) a Aleš Prusek (6. B).

V kategorii nejstarších dívek 8. -9. ročník obsadila 3. místo Vendula Matuštíková a v chlapcích se Martin Petroš umístil na 2. místě.

Všem gratulujeme a těšíme se na další závody v orientačním běhu.

Orientační běh – okresní kolo

20190416_125845 (1)

Projekt Velikonoční kraslice

20190410_115242 (1)

Karneval

Maškarní bál pořádaný školní družinou a klubem.

DSCN0280

Atletické přebory Ostravy Jih

přebory škol1

Sportovní den ve Štěpánkovicích

Ve čtvrtek 4. 4. 2019 jsme se sešli na další sportovní akci spřátelených škol (ZŠ Srbská – ZŠ Štěpánkovice – ZŠ Mitušova 16). Tentokrát, jsme soutěžili ve Štěpánkovicích. Soutěží se účastnili žáci 4. -5. tříd ze všech tří škol. Některé závody připravil pan učitel v netradičních sportovních hrách. Žáci si vyzkoušeli HOLOMAJZNU, PIŠKOVORKY, VYBÍJENOU a posední disciplínou byl ŠPLH NA TYČI. Ze všech disciplín družstva sbírala body a zvítězilo družstvo s nejvyšším počtem bodů.

Výsledky:

1. místo: ZŠ Srbská
  2. místo: ZŠ Štěpánkovice
  3. místo: ZŠ Mitušova 16
  4. 20190404_124109

Odznak zdatnosti

Žáci naší školy se zúčastnili Odznaku zdatnosti, kde se umístili na úžasném 2. místě a postoupili do krajského kola.

20190403_123508

Jazyková animace „Němčina nekouše“ na Základní škole Srbská v Ostravě-Výškovicích

Pojem „Němčina nekouše“ jsme poprvé slyšeli již minulý školní rok, kdy jsme začali v 8. ročníku studovat německý jazyk. Jedná se o jazykové animace, organizované Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Tento projekt financuje Česko-německý fond budoucnosti se sídlem v Plzni.

Proto jsme měli i letos možnost, díky naší paní učitelce Šárce Feketsové, ozvláštnit své hodiny němčiny. Do našich hodin totiž pozvala velmi sympatickou paní Szewieczek. Tato lektorka pro nás měla připravený program, který se skládal ze čtyř jazykových her. V první hře nám paní animátorka ukázala, že naše země je z velké části obklopena německy mluvícími zeměmi. Museli jsme vyjmenovat, které produkty pochází z Německa či z Rakouska. Myslím, že málokdo tušil, kolik výrobních značek má německý nebo rakouský původ. Druhou hru známe u nás pod názvem „tichá pošta“. Dvě družstva soutěžila proti sobě a šeptaná slova musela zaznít samozřejmě v němčině. Poslední žák v řadě měl výsledné slovo ukázat na obrázku. A protože jsme některá slova neznali, obohatili jsme si touto hrou i svou slovní zásobu. Zažili jsme u toho velkou legraci. Další dvě hry byly zaměřeny na skládání německých vět a na naši paměť.

Najednou přišlo zvonění, a tím pádem i konec naší jazykové animace. Všem se nám hodina moc líbila a my jsme zjistili, že němčina opravdu nekouše.

Kateřina Juřicová, žákyně ZŠ Srbská

100_4985

XXIII. ročníku přípravného závodu v orientačním běhu 2019

V úterý 2.4.2019 se konal každoroční závod v orientačním běhu. Naši žáci si zasoutěžili ve dvou mladších kategoriích. V kategorii pro žáky 5. tříd a mladších se na 1. místě umístila Štětinská Tereza (5. A) a Michal Košař (5. B). V kategorii pro 6. a 7. třídy v chlapcích zvítězil Kawka Michal (6. A).
Všem závodníkům gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.