Srbská 2
příspěvková organizace

Květen 2018

Přehazovaná 2018

Vybraní žáci pátých tříd reprezentovali školu na turnaji v přehazované, který proběhl 30. května na ZŠ Horymírova. V konkurenci dalších šesti týmů se do finále turnaje probojovaly oba týmy naší školy. V napínavém zápase porazili žáci V. A žáky V. B. Všem finalistům gratulujeme!

dav

Krajské finále v orientačním běhu

Žáci naší školy se probojovali do krajského finále, které se uskotečnilo v Opavě.

IMG_20180523_123439

Den orientace v přírodě – třídy III. A, IV. A, V. A, B

Žáci prvního stupně naší ZŠ závodili v orientačním běhu v Bělském lese.

dav

Ozdravný pobyt – hotel Kahan

Ve dnech 14. – 18. května 2018 se žáci 7. B a 9. B zúčastnili ozdravného pobytu na Horní Bečvě v hotelu Kahan.

DSCN0048

Sportovní den ve Štěpánkovicích

Ve čtvrtek jsme vlakem vyráželi z nádraží Ostrava – Svinov do Štěpánkovic. Byli jsme pozvaní na sportovní den. Šlo o přátelské setkání, kde žáci poměřili své sportovní síly ve šplhu, florbalu, vybíjené a závodivých hrách (piškvorky, člověče nezlob se). Celkovým vítězem se stala škola ze Štěpánkovic. Žáci si odnesli spoustu zážitků a viděli i jak to chodí na jiné škole než, kterou navštěvují sami.

20180517_134232

Závody v orientačním běhu

Dne 10. 5 2018 se v Bělském lese konal XXVIII.  ročníku v orientačním běhu  O TRIČKO MISTRYŇ SVĚTA. Kategorii nejmladších dívek vyhrála Štětinská Tereza, na druhém místě se pak umístila Gromnicová Tereza (obě 4. A) a čtvrté místo obsadila Vrzalová Markéta (4. B). V kategorii nejmladších chlapců zvítězil Zdařil Radek (5. A), na druhém místě byl Menzel Antonín, třetí místo obsadil Stöcker Richard a čtvrté Prusek Aleš (všichni z 5.B). Družstvo našich nejmladších závodníků vyhrálo a postoupilo do Krajského finále škol, které proběhne 23. 5 .2018 v Opavě.

IMG_20180510_125024_1 IMG_20180510_123206 IMG_20180510_122817

Projekt – Házená do škol – 1. místo + 3. místo

Naši házenkáři z 1. stupně v pátek 18. 5. 2018 bojovali na posledním turnaji o medaile a poháry. Poslední turnaj probíhal v Havířově. Náš tým B vybojoval 3. místo a tým A v turnaji zvítězil a odvezl si pohár pro vítěze.

20180518_123621

Štafetový pohár, krajské kolo – 14. místo

Na městském stadióně ve Vítkovicích proběhlo dne 15. 5. 2018 krajské kolo Štafetového poháru. Účast si školy musely vybojovat v okresních kolech a pouze nejlepších 16 štafet se dostalo do krajského kola. Mezi tyto štafety se probojovala i naše škola. Naši závodníci na trati bojovali ze všech sil a umístili se na pěkném 14. místě.

20180515_120637 20180515_120559 20180515_120524

Pohár rozhlasu 50. ročník – 2. místo

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 na základní škole Porubské proběhly atletické závody – Pohár rozhlasu. Soutěžilo se v běhu na 60 m, vytrvalostním běhu, skoku do dálky, skoku do výšky, vrhu koulí, hodu míčkem a štafetě na 4 x 60 m. Naši žáci se v nabité konkurenci 11 škol opět neztratili a  vybojovali krásná umístění. V kategorii mladší žáci naši kluci obsadili krásné 2. místo.

Štafetový pohár – 2. místa + 3. místo

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 na základní škole Porubské proběhlo okresní kolo ve Štafetovém poháru. Závodu se zúčastnilo 10 škol z Ostravy.

Žáci 1. – 3. třídy vybojovali 3. místo ve štafetě na 8 x 100 m. Ve štafetě Mix naše obě štafety A i B skončily na krásném 2. místě.