Srbská 2
příspěvková organizace

Leden 2017

Běžkování v Dolní oblasti Vítkovic

Během středy 26. 1. 2017 jsem dostal spolu s několika žáky 2. stupně možnost vyzkoušet si běžkování v Dolní oblasti Vítkovic na dráze, kde se jel závod „City cross sprint“. Tato dráha byla 480m dlouhá a vyskytovaly se na ní 2 kopečky. Vyrazili  jsem  v 7:35 od budovy školy společně s paní učitelkou Hulenkovou a panem zástupcem ředitele. Když jsme dojeli na místo, nasadili jsme si běžky a rozjeli jsme se. Zpočátku to nebylo jednoduché, ale po prvním kolečku jsme už dráhu celkem zvládali. Nejtěžší byly kopečky, ale také byly nejzábavnější, protože po namáhavém stoupání přišel rychlý sjezd dolů. Celý výlet jsme si užili a 3 hodiny, které jsme tam byli, uplynuly jako voda.  Na závěr děkuji paní učitelce Hulenkové, která celou akci zorganizovala, a doporučuji každému si běh na lyžích vyzkoušet.             (Král Filip 8.A)

20170125_102509

Zeměpisná olympiáda

Dne 30. 1. 2017 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády.

ZO3

Mumie ve třídě 6. B

V pátek 27. ledna 2017 si žáci třídy 6. B v rámci hodiny dějepisu vyzkoušeli, jak staří Egypťané „vytvářeli“ mumie.

foto3

2. světová válka v Ostravě – Jihu

Dne 24. 1. 2017 proběhla na ZŠ Srbská 2 v Ostravě-Výškovicích přednáška s pamětníkem druhé světové války, panem Antonínem Blažkem, žijícím v Jubilejní kolonii v Hrabůvce, a s kronikářem Ostravy-Jih, Bc. Petrem Přendíkem.

V učebně dějepisu se sešly vybrané ročníky druhého stupně společně se svými učiteli, aby si poslechli, jak vypadal život mezi lety 1938-1945 v okupované a válkou sužované Ostravě. Pamětník popisoval své každodenní činnosti a zážitky, které s kamarády během války prožil. Přednáška pana Blažka všechny zúčastněné velice zaujala. Žáci bedlivě poslouchali a hltali každé slovo, které zaznělo z jeho úst. Nemohli uvěřit, co lidé v tomto období zažívali a co všechno museli vydržet. Od hladu, přes nedostatek základních potřeb až po krutou zimu.

Jeho slova doplňoval pan kronikář. Popisoval, jak vypadala Ostrava po leteckých náletech. Po skončení celého vyprávění následovala diskuze s panem Blažkem o věcech, které žáky zajímaly.

Patrik Foldyna a Jan Bernat, žáci 9.A

DSCN6070

Košíková chlapci – obvodní kolo

Na obvodním kole v košíkové chlapců obsadil náš tým páté místo.

DSCN6124

Košíková dívky – obvodní kolo

Na naší škole se uskutečnilo obvodní kolo v košíkové děvčat. Děvčata se umístila na čtvrtém místě.

DSCN6043

ZŠ Srbská čte dětem v mateřských školách

V letošním roce pokračuje úspěšná spolupráce naší školy s MŠ Staňkova a s MŠ Srbská. Projekt Čtení ve školce zahrnuje čtení pohádek před spaním dětem v MŠ Srbská. Žáci naší školy jednou týdně dochází do mateřské školky, aby potěšili školkáčky předčítáním pohádky. Další částí projektu je dopolední čtení spojené se zpěvem, pohybovou průpravou a grafomotorickým cvičením. Žákyně druhého stupně ZŠ dětem ze školky na Staňkově ulici nejen čtou, ale také hravou formou rozvíjí čtenářskou gramotnost malých posluchačů.

DSCN6097

Kuchař Krokodýlek

Žáci 1. stupně naší školy  se zapojili do výtvarné soutěže KUCHAŘ KROKODÝLEK, kterou v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ vyhlásila firma MK FRUIT s.r.o

DSCN6158

Dějepisná olympiáda  – okresní kolo

Dne 16. ledna 2016 se uskutečnilo okresní kolo 46. ročníku dějepisné olympiády pod názvem:  Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století. Naši školu reprezentovala vítězka školního kola Daniela Šrámková ze třídy 8. A.

100_2728

pamětní list šrámková

Příspěvek fondu Sidus

Žáci naší základní školy se zapojili do veřejné sbírky na pomoc při nákupu zdravotnického vybavení.

certifikat

Okresní finále florbalu dívek

Žákyně ZŠ Srbské se 6. 1. 2017 zúčastnily okresního finále ve florbalu, ve kterém obsadily 5. místo.