Listopad 2019

Věstonická Venuše 9. B

Dne 28. listopadu 2019 se třída 9. B zúčastnila exkurze do olomouckého Vlastivědného muzea. Nejprve navštívila výstavu Věstonická Venuše a poté pracovala na projektu Olomoucký orloj – 500 let od první písemné zmínky. Tento projekt byl částečně financován fondy EU.

Německé jazykolamy

Soutěž v německých jazykolamech – Brich dir die Zunge nicht!

Dne 26. listopadu 2019 se uskutečnila na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě– Porubě jazyková soutěž v německých jazykolamech Brich dir die Zunge nicht! Této soutěže se zúčastnila dvě družstva z naší školy. Žáci 8. ročníku – Bára Šintlerová, Matěj Karásek a Vojtěch Vilgus se umístili na 5. místě ve své kategorii a žáci 9. ročníku – Ondřej Jankovský, Tomáš Bernat a Tobias Fromelius získali krásné 3. místo. Blahopřejeme!!!

Zlepši si techniku – VŠB

Žáci naší školy se zúčastnili přehlídky na VŠB, kde si mohli vyzkoušet pokusy a shlédli vědeckou show.

Soutěž v ZOO Ostrava

ZOO Ostrava již víc jak 45 let pořádá v listopadu Soutěž mladých zoologů. Vědomostní soutěž, v tomto roce s tématem „Dravci, sovy a sokoli“, se konala celý týden od 11.-15. listopadu. Za ZŠ Srbská se účastnila tři družstva. V první kategorii mladších žáků to byla dvě družstva ze šestého ročníku a v druhé kategorii starších žáků jedno družstvo devátého ročníku.
V konkurenci přihlášených 1800 žáků z 99 škol z celého Moravskoslezského kraje naši žáci vybojovali v první kategorii 20. a 24. místo z celkových 42 družstev. V druhé kategorii pak ze 45 družstev 24. místo. Gratulujeme!

Florbalisté postoupili

Naši chlapci 6. a 7. tříd s přehledem ovládli obvodní kolo
ve florbalu. Vyhráli skupinu a ve finále porazili chlapce
ZŠ Horymírova a bez jedinné prohry postoupili do Okresního
finále, které se uskuteční 28.11. v hale na Dubině.
Chlapcům moc blahopřejeme.

Florbal – obvodní kolo dívek 6. -7. třída

Ve středu 13. 11. 2019 se naše dívky zúčastnily obvodního kola ve florbalu. Naše družstvo bylo složeno z žákyň šestých a sedmých tříd. V konkurenci sedmi družstev obsadila naše škola krásné 3. místo.

Orientační běh – finále škol

V pátek 25. 10. 2019 jsme se zúčastnili závodů v orientačním běhu – Finále škol. Závody probíhaly v sadu Milady Horákové. V konkurenci šesti škol si naši žáci vedli výborně a spoustu z nich obsadili příčky na stupních vítězů.
Pořadí družstev:

1. ZŠ Srbská
  2. ZŠ Dvorského
  3. ZŠ Stará Bělá

Drakiáda

Dne 24. 10. 2019 proběhla na hřišti školy akce školní družiny.

Rodiče a žáci naší školy si mohli vyzkoušet své vlastnoručně vyrobené nebo zakoupené létající draky. I když bylo krásně, vítr foukal jenom chvilku, i tak se k obloze vznášeli skoro všichni draci.
Děti byly vyhodnoceny sladkou odměnou a diplomem nejen za výšku letu draka, ale i za vlastnoručně vyrobené draky.

Za humny je drak

Projekt školní družiny