Říjen 2016

Centrum odpadové výchovy

Foto 5. A

Foto 5. B

V měsíci říjnu se žáci pátých tříd učili v jiném prostředí, než na jaké jsou zvyklí. Výuka probíhala v Centru odpadové výchovy OZO Ostrava. Výukový program s názvem Honzovy rady jak na odpady připomněl dětem důležitost třídění odpadů. Žáci se dále dozvěděli, jaké nové věci se z vytříděného odpadu vyrábějí. Všechny vědomosti si ověřili v soutěžním kvízu a z recyklovatelného odpadu vytvořili hračky.

Čtení v mateřské školce

Foto

Vybraní žáci naší školy chodí pravidelně každé pondělí předčítat dětem do mateřských škol Srbská a Staňkova.

img_20161010_121815

Jednodenní výlet do Vídně

Foto

Dne 6. října 2016 se 71 žáků druhého stupně vydalo na jednodenní výlet do hlavního města Rakouska – Vídně. Nejprve jsme navštívili „splácaninu“ různých prvků, stylů, barev a ozdob – tzv. Hundertwasserhaus a pasáž Kalke Village a pak  barokní palácový komplex Belveder. Posléze jsme se přesunuli do samého centra Vídně, kde jsme viděli hrad Hofburg, hradní divadlo Burgtheater,  Vídeňskou státní operu, Sachrovu kavárnu a nakonec nejznámější vídeňský chrám – Stephansdom. I když nám po celou dobu pršelo, všichni jsme si odvezli  plno zážitků.

Florbalový turnaj žáků 1. stupně

Vybraní žáci prvního stupně se zúčastnili florbalového turnaje, na kterém obsadili krásné druhé místo.

foto-florbal-mali

Florbalový turnaj školního klubu ZŠ Srbské

Nový školní rok je již v plném proudu, venku se ochladilo a my jsme se pořádně zapotili v tělocvičně, kde se ve středu 5. 10. 2016 odehrál školní florbalový turnaj, který zorganizoval školní klub ZŠ Srbská 2. Sportovního klání se zúčastnilo 7 družstev (žáci 3. – 9. ročníků).  Hlavní cenou byly dárkové poukazy do kina Luna, které samozřejmě získali ti nejlepší. Ostatní hráči neodešli s prázdnou, ale s cenou útěchy v podobě sladkosti, kterou si za svou snahu a nasazení zasloužili všichni.