Říjen 2018

PROJEKT – Barevný podzim

I letos si žáci naší školy, vyzdobili vestibul školy svými výrobky.

Výrobky žáků 1. – 2. tříd

PROJEKT – Vitamínový den

Dne 24. října 2018 se na naší škole uskutečnil projekt Vitamínový den, který organizovala firma MK Fruit s.r.o., dodavatel projektu „Ovoce a zelenina do škol“.

Exkurze k 100. výročí vzniku Československa v Hrabyni

Dne 23. října 2018 se vybraní žáci osmého a devátého ročníku zúčastnili exkurze k 100. výročí vzniku Československa v Národním památníku II. světové války v Hrabyni. Nejprve si prohlédli výstavu Československá armáda 1918 – 1938 a poté navštívili samotný památník.

Učitelé také sportují – volejbalový turnaj základních škol

Nejen naši žáci, ale i učitelé jsou sportovci. Pedagogové ZŠ Srbské přijali pozvání ZŠ Štěpánkovic (naše spřátelená škola) na volejbalový turnaj, který se konal ve Štěpánkovicích 20. 10. 2018. Turnaje se zúčastnilo pět škol. V této konkurenci učitelé ZŠ Srbské nenašli přemožitele a celý turnaj vyhráli bez ztráty jediného setu.

Diplom volejbal

Německé divadlo

Dne 19. října  2018 se žáci  třídy 8. A a 8. B zúčastnili divadelně ilustrovaného vyprávění na motivy romantických příběhů bratří Grimmů – der Turm. Příběhy v německém jazyce ztvárnila skupina Domino Theater a norimberský profesionální herec Jörg R. Hundsdorfer.

Orientační běh – FINÁLE ŠKOL 17. 10. 2018

Závody v orientačním běhu, kterých se naše škola zúčastnila, byly pořádány v krásných prostorách Slezskoostravského hradu. O co nejlepší umístění bojovalo šest škol. Naši žáci ve velké konkurenci se umístili na předních příčkách. Dva naši žáci závody vyhráli a dva žáci skončili na krásném 2. místě.

Umístění ZŠ Srbská (družstva):

kategorie 4. – 5. tříd – 2. místo

kategorie 6. – 9. tříd – 2. místo

úvodní foto

Zdravé zuby

Od září letošního školního roku probíhá ve škole preventivní program přednášek na téma ústní hygiena.
Jak správně pečovat o zoubky si prvňáčci připomněli na besedě se studentkami stomatologie.

ZUBY (2) ZUBY

Projekt Národnostní menšiny v Ostravě – míchání kultur

Dne 10. října 2018 se žáci třídy 9. A vydali do centra Ostravy, kde si v rámci projektu Národnostní menšiny v Ostravě – míchání kultur prohlédli objekty, které se pojí především s polskou, německou a židovskou národnostní menšinou v 19. a 20. století. Projektem nás provedl Antonín Szturc, který spolupracoval například na knize Městský obvod Ostrava – Jih včera a dnes.

Knihovnická lekce

20181009_102031

1. 10. navštívila 4. A městskou knihovnu ve Výškovicích, kde si žáci povídali o básničkách a vymýšleli verše.