Říjen 2019

Barevný podzim

Ve středu 16. 10. 2019 se konal projekt s názvem Barevný podzim. Žáci z donesených přírodnin vyráběli exponáty, které pak umístili na výstavu ve vestibulu školy.

Projekt Národnostní menšiny v Ostravě – míchání kultur

Dne 14. října 2019 se na ZŠ Srbská uskutečnily v rámci projektu Národnostní menšiny v Ostravě – míchání kultur dvě přednášky pro deváté ročníky pod vedením pana Mgr. Petra Lexy Přendíka, který byl v minulosti žákem naší školy a v současné době působí jako kronikář městského obvodu 0strava – Jih.
Nejdříve nám pan Přendík velmi poutavě vylíčil dějiny městského obvodu Ostrava – Jih a poté se ve své přednášce věnoval historii národnostních menšin v Ostravě. Zmínil především menšinu polskou, německou a židovskou ve spojení s rozvojem Vítkovických železáren v 19. a na počátku 20. století. Obě přednášky byly doplněny o projektovou dokumentaci.

Halová kopaná dívek

Žákyně naší školy se zúčastnily turnaje v halové kopané, na kterém se umístily na krásném 2. nístě a postupují do okresního kola. Gratulujeme.

Halová kopaná – chlapci

Dne 15.10.2019 se chlapci 6. A 7. tříd zúčastnili turnaje ve futsale na Základní škole Klegova. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin. Naši žáci se umístili na pěkném 2. místě. Gratulujeme a děkujeme všem hráčům za předvedený výkon.

OZO 5. A

Vitamínový den