Základní škola 
Ostrava-Výškovice
Srbská 2
příspěvková organizace

Školní rok 2016/2017

Krajské kolo orientačního běhu

Diplom orientační běh

Mezinárodní sportovní den

Dne 24. 5. 2017 jsem se zúčastnili atletických závodů – Mezinárodního sportovního dne. Závodů se zúčastnily školy z Katovic, Žiliny, Štěpánkovic, ZŠ Mitušova 16 z Hrabůvky a prvním rokem byla pozvána i naše škola. V soutěži družstev jsme bohužel obsadili poslední 5. místo. Malou náplastí byly umístění na stupních vítězů v jednotlivých disciplínách. Klára Válková obsadila 2. místo (hod medicinbalem), 3. místa obsadili Michal Olša (hod medicinbalem), Vendula Matuštíková (hod medicinbalem) a Dominika Kuželová (800 m). V budoucnu bychom chtěl s těmito školami pokračovat v dalších projektech.

 DSCN8445

Atletické závody – Pohár rozhlasu

V pátek 12. 5. 2017 se naši žáci zúčastnili atletických závodů – Pohár rozhlasu. V nabité konkurenci si naši žáci počínali výborně. Starší žáci, starší žačky a mladší žákyně skončili těsně pod stupni vítězů. Tyto družstva shodně obsadila 4. místa. Všechno vynahradili naši mladší žáci, kteří vybojovali nádherné 2. místo a pořád jsou ještě ve hře o postup do krajského kola. Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim další sportovní úspěchy.

20170512_135542

Orientační běh

V letošním školním roce se opět  našim žákům podařil skvělý sportovní úspěch. Dne 11. 5. se naše škola zúčastnila okresního kola v orientačním běhu. Za krásného počasí se běhalo v Bělském lese. Žáci 1. stupně nenašli přemožitele a závody vyhráli. Tímto vítězstvím si vybojovali postup až do krajského kola, které se bude konat v Třinci 24. 5. 2017, kde budou reprezentovat nejen školu ZŠ Srbská, ale i celý náš okres Ostrava.

20170511_123750

20170511_123909

20170511_121110

Lezecká olympiáda

V pátek 5. 5. 2017  se  žáci 1. a 2. stupně zúčastnili lezecké olympiády, která se konala v Trojhalí u Karoliny. Závodů se zúčastnilo 7 škol z Moravy. Naši školu reprezentovali: Tobiáš Kohoutek, Eliška Zástřešková, Tereza Gromnicová, Tobias Běla, Alice Jamaková, Matouš Zástřešek, Kateřina Kreissová, Patrik Fráňa, Kateřina Zedníková a Jiří Dušek. Jako družstvo jsme skončili na 5. místě. V kategorii jednotlivců naši lezci vybojovali umístění na stupních vítězů. Na 2. místě se umístila Kateřina Zedníková. Bronzové pozice obsadili Patrik Fráňa, Jiří Dušek a Kateřina Kreissová. Žákům blahopřejeme ke krásnému umístění a všem ostatním děkujeme za reprezentaci školy.

20170505_130208

VYSLEDKY Školní olympiáda 2017

Štafetový pohár

Ve středu 3. 5. 2017 se naši žáci 1. stupně zúčastnili atletických závodů – Štafetový pohár (garant Ludmila Formanová, mistryně světa). Do závodů se přihlásilo 9 škol. Naše družstvo vybojovalo krásné 5. místo. Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

mladší   všichni

Pryč s nudou, pojďme hrát házenou

V pátek 28. 4. 2017 jsme se zúčastnili dalších přípravných zápasů v házené. V pátek se hrály zápasy tréninkově. O poháry a medaile se bude hrát až na posledním turnaji, který proběhne v červnu.

 20170428_08500520170428_093446

 

 

 

 

 

Přípravný závod v orientačním běhu 2017

Závod se konal  4.4.2017 v okolí ZŠ a MŠ Mitušova 16, Paseky. Z naší školy se zúčastnilo celkem 21 žáků, kteří si zazávodili ve čtyřech kategoriích, rozdělených na chlapce a dívky. Podle mapy a busoly si proběhli trať, kterou měli vytištěnou na mapě.Všichni to zvládli výborně, nikdo se neztratil!  Bojovnost a rychlý běh se vyplatil a tři z nich se umístili na stupních vítězů.

Štětinská Tereza obsadila 2. místo mezi mladšími děvčaty.

Petřoš Martin vyhrál 1. místo mezi mladšími chlapci.

Baláš Dalibor vyhrál 1. místo mezi staršími chlapci.

Všem gratulujeme a těšíme se na další závody!!!

IMG_20170404_100332

Vybíjená chlapců 4. – 5. tříd

Žáci 4. – 5. tříd se zúčastnili turnaje ve vybíjené. Umístili se na krásném třetím místě.

IMG_20170405_124108

Krajské finále ve sportovní gymnastice

Dne 29. 3. 2017 se naše žákyně Terezka Gromnicová, Bára Neničková, Dominika Friedrichová a Anička Krýsová zúčastnily krajského finále ve sportovní gymnastice ve Frýdku – Místku. Závodů se zúčastnilo přes 30 družstev z celého kraje. Naše žákyně dosáhly obrovského úspěchu, skončily na krásném 4. místě ve II. Kategorii, přičemž ve cvičení na prostných dosáhly svými známkami na 2. místo ve cvičení na tomto nářadí. Dívkám děkujeme za reprezentaci a moc blahopřejeme.

IMG-20170408-WA0002

Obvodní kolo dívek 5. tříd ve vybíjené

Dne 30. 3. se konalo obvodní kolo ve vybíjené dívek na ZŠ A. Kučery. Naše dívky ve složení Alice Jamková, Sára Tomíšková, Aneta Šťástková, Eva Holainová, Simona Kovalčíková, Schindlerová Petra, Bára Šintlerová, Anežka Větrovská, Lenka Kazimírová, Míša Dolníčková, Simona Gajdošová, Klára Zajacová dosáhly velkého úspěchu, porazily všechna družstva a vyhrály obvodní kolo a postoupily tak do okresního finále, které se uskuteční 25. 4. v Plesné. Dívkám moc blahopřejeme.

IMG-20170408-WA0000

Velký basketbalový úspěch

Dne 5. 4. se konalo okresní finále v basketbalu dívek III. kategorie. Naše děvčata ve složení Hanka Klečková, Klára Válková, Katka Juřicová, Veronika Hudečková, Veronika Kúdelová, Vendula Matuštíková, Sára Langrová, Tereza Pospíšilová, Dominika Kuželová porazily všechny zúčastněné ostravské týmy a postoupily tak do krajského finále, které se uskuteční na začátku května v Ostravě. Dívkám moc blahopřejeme.

IMG_20170405_112704-1

Pryč s nudou, pojďme hrát HÁZENOU

Dne 31. 3. 2017 jsme se zapojili do projektu „Pryč s nudou, pojďme hrát HÁZENOU“.

Turnaj je určen pro žáky 1. stupně a byl pořádán v hale Dubina. Naši školu reprezentovali: Matouš Zástřešek, Michal Jánoš, David Kašpárek, Jiří Palider, Jakub Daranyi, Robert Urbančík, David Kovařík, Alexandr Pražák, Pavla Kalvárová a Vlastimil Stuchlík. V turnaji si naši házenkáři vedli výborně a skončili na krásném 3. místě.

Atletické závody

Žáci naší školy se zúčastnili atletických závodů obvodu Ostrava – Jih pořádané v nové atletické hala v Ostravě – Vítkovicích, kde posbírali řadu individuálních medailí a v závodě družstev se osmáci umístili na skvělém 3. místě.

IMG_20170322_124528

Velký sportovní úspěch našich žáků

Ve středu 22. 2. 2017 se konalo okresní finále ve sportovní gymnastice dívek i chlapců všech věkových kategorií. Dívky z 1. stupně ve složení Tereza  Gromnicová, Bára Neníčková, Dominika Friedriechová a Anička Krýsová  se umístily  na 1. místě a postoupily  do Krajského finále, které se uskuteční  29. 3. 2017 ve Frýdku Místku. Družstvo starších dívek ve složení Sabina Valchařová, Lada Roušarová, Eva Dibáková, Kateřina Zedníková a Alena Pflegerová se umístily na krásném 3. místě. V soutěži jednotlivců Tereza Gromnicová  vybojovala 3. místo. Jediným zástupcem naší školy v kategorii chlapců byl žák 8. třídy Jiří Dušek, který skončil v soutěži jednotlivců na krásném 5. místě. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

DSCN2004

Soutěž ve šplhu

V kategorii mladších žáků naši kluci ze 6. – 7. tříd ve složení Matěj Kryka, Petr Svoboda, Patrik Fráňa a Jiří Strnadel obsadili krásné 2. místo. V kategorii starších žáků obsadili naši žáci 4. místo.

diplom

 

Okresní finále ve florbalu dívek – 5. místo

Žákyně ZŠ Srbské se 6. 1. 2017 zúčastnily okresního finále ve florbalu, ve kterém obsadily 5. místo. Dívkám blahopřejeme ke krásnému výsledku.

15826419_963149130483718_1983579304799843760_n

diplom1

Vánoční laťka: kdo skáče výš? – 2. místo

V měsíci prosinci se na naší škole uskutečnila akce Kdo skáče výš? Soutěže se zúčastnily školy ZŠ Srbská a ZŠ Mitušova. Vítězem se stala ZŠ Mitušova 16. Žáci předvedli opravdu krásné výkony.

20161221_114339

diplom4

Obvodní kolo ve florbalu starších chlapců – 5. místo

Chlapci z 8. – 9. tříd na obvodním kole ve florbalu skončili na pěkném 5. místě.

diplom2

Obvodní kolo ve florbalu mladších chlapců – 4. místo

Chlapci z 6. – 7. tříd skončili těsně pod stupni vítězů a obsadili krásné 4. místo.

diplom3

Obvodní kolo ve florbalu mladších dívek – 1. místo, postup do okresního kola.

Naše dívky v obvodu nenašly konkurenci, turnaj vyhrály a postoupily do okresního kola. Dívkám blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Obvodní kolo florbal dívky

diplom5

Obvodní kolo ve florbalu starších dívek – 3. místo

Dívky z 8. – 9. tříd na turnaji ve florbalu obsadily krásné 3. místo. Dívkám blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy na sportovní akci.

diplom6

 

Florbalový turnaj žáků 1. stupně – 2. místo

Chlapci z 1. stupně se zúčastnili velkého turnaje ve florbalu. V turnaji nakonec skončili na krásném i když nepostupovém 2. místě. Chlapcům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším ročníku.

Florbalový turnaj 1. stupeň

diplom7