Základní škola 
Ostrava-Výškovice
Srbská 2
příspěvková organizace

Školní rok 2017/2018

Okresní kolo v gymnastice

 Žákyně naší školy obsadily 1. místo v kategorii II. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

DSC_0153

Okresní kolo ve florbalu – dívky kategorie III.

Naše žákyně přes obvodní kolo postoupily mezi nejlepších 5 družstev z celé Ostravy. Okresní kolo se konalo v hale Dubina dne 12. 1. 2018. Holky se umístily na 5. místě. Holkám děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů na další sportovní akci.

20180112_113848

Florbal chlapci – kategorie IV.

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 se chlapci z osmé a deváté třídy zúčastnili obvodního kola ve florbalu. Turnaj byl pořádán na ZŠ Volgogradská. Všechny zápasy měly vysokou úroveň. Naši chlapci ve složení Lubomír Senz, Dalibor Baláš, Tomáš Kubala, Adam Stibor, Matěj Kopřiva, Petr Pešl a Marek Kubíček skončili na 6. místě.

20171221_084031

Florbal chlapci – kategorie III.

Žáci 6. a 7. tříd se zúčastnili obvodního kola ve florbalu, ve kterém jsme se umístili na třetím místě.

IMG_20171220_084219

Vánoční laťka – kdo skáče výš?

V úterý 19. 12. 2017 jsme na naší škole pořádali pro naše žáky a žáky partnerských škol 3. ročník závodů ve skoku vysokém pod názvem Vánoční laťka – Kdo skáče výš? Škola ze Štěpánkovic se předem omluvila. Závody tudíž probíhaly mez školami ZŠ Mitušova 16 a ZŠ Srbská 2. Za každou školu nastupovali vždy 4 skokani, kteří pro své družstvo získávali body do konečného pořadí. Vítězem se stala ZŠ Srbská výsledkem 79:65. Všichni skokani předvedli velice dobré výkony. Závody gradovaly soutěží starších žáků, kde Matěj Kopřiva zdolal 161 cm a pokoušel se i o výšku 167 cm. Všem skokanům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

20171219_121102

Kdo skáče výš?

Dne 20. prosince 2017 proběhl druhý ročník sportovního souboje mezi ZŠ Srbská a ZŠ Mitušova ve skoku vysokém. Tentokráte zvítězila naše škola.

DSCN9329

Florbalové úspěchy

Dne 29. 11. se konal florbalový turnaj chlapců 1. stupně ČEPS cup. Naši chlapci ve složení Lukáš Smažák, Matěj Suchý, Matěj Plánka, Matouš Zástřešek, Lukáš Brandl, Oliver Celerin, Honza Sušina a Matěj Adamec ve velké konkurenci ostravských škol dosáhli velkého úspěchu. Všechny zápasy vyhráli, byli poraženi jen jedním týmem ZŠ Gen. Píky a obsadili krásné 2. místo. Chlapcům moc blahopřejeme.

IMG-20171212-WA0001

Dne 11. 12. se konalo obvodní kolo dívek ve florbalu. Soutěžily dívky III. i IV. kategorie. Naše dívky IV. kategorie ve složení Sabina Valchařová, Hanka Boštíková, Anička Machová, Kačka Zedníková, Verča Hudečková, Míša Gloserová, Klárka Faruzelová a Katka Juřicová obsadily krásné 2. Místo. Blahopřejeme.

IMG-20171212-WA0003

Ještě většího úspěchu dosáhla děvčata III. kategorie, která vyhrála ve složení Sára Michalczyková, Sára Langrová, Vendula Matuštíková, Dominika Kuželová, Tereza Pospíšilová, Kristina Hořínková, Simona Gajdošová a Anežka Větrovská a postoupila do OKRESNÍHO FINÁLE, KDE BUDOU DNE 12. 1. 2018 reprezentovat naši školu. Moc děvčatům blahopřejeme.

IMG-20171212-WA0002

Mikulášská laťka

Dne 8. 12. 2017 jsem se zúčastnili dalších školní závodů. V atletickém tunelu byly pořádány závody ve skoku vysoké pod názvem Mikulášská laťka. Naši školu reprezentovali Richard Bulava, Petr Svoboda, Jan Kubíček a Tomáš Kubala. Kluci v nabité konkurenci 10 škol předvedli velice dobré výkony.

Okresní kolo v halové kopané dívek

V úterý se naše dívky zúčastnily okresního kola v halové kopané. Turnaj byl pořádán v Plesné a zúčastnilo se ho       8 dívčích družstev. Holky převedly velice dobré výkony a těsně jim unikl postup ze skupiny. V konečném zápase holky zvítězily nad ZŠ Alberta Kučery 2:0 a vybojovaly krásné 5. místo. Můžeme se pyšnit, že naše družstvo dívek patří mezi pět nejlepších družstev v celé Ostravě. Sestava družstva: Dominika Kuželová, Tereza Pospíšilová, Jaroslava Kohutková, Sára Langrová, Hana Boštíková, Kristína Hořínková, Aneta Němečková a Aneta Šťástková.

Výsledky zápasů:

ZŠ Srbská – ZŠ Klegova 1:5 (gól Aneta Šťástková)

ZŠ Srbská -ŽŠ Velká Polom 2:0 (góly Hana Boštíková, Sára Langrová)

ZŠ Srbská – ZŠ Nádražní 0:1

O 5. místo: ZŠ Srbská – A. Kučery 1:0 (gól Sára Langrová)

Orientační běh – Finále škol

Dne 25. 10. 2017 se naše škola zúčastnila okresního kola v orientačním běhu – FINÁLE ŠKOL. Zajímavé tratě byly postaveny v oblasti Dolních Vítkovic. V kategorii mladších žáků naše škola v kategorii družstev zvítězila a v kategorii starších žáků do dopadlo stejně, i tam naše škola zvítězila.

Výsledky:

Kategorie 4.-5. třída, družstva: 1. místo

Kategorie 6.-9. třída, družstva: 1. místo

Individuální ocenění:

1. místo: Antonín Menzel, Vendula Matuštíková, Martin Petroš, Tereza Štětínská
2. místo: Richard Stöcker

3. místo: Matouš Zástřešek, Tomáš Bernát

20171025_114021 20171025_113741


Přespolní běh – okresní kolo

Dne 4. 10. 2017 jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Běhalo se na trati v Martinově. Naši školu reprezentovala 4 družstva a všechna družstva se dostala na stupně vítězů. Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy).

Výsledky:

mladší žákyně: 3. místo (Ivančíková, Kuželová, Hořínková, Svobodová, Michalczyková, Kreissová)

mladší žáci: 3. místo (Jankovský, Bernat, Fráňa, Staníček, Szewcyk, Petroš)

starší žákyně: 2. místo (Klečková, Šponiarová, Zedníková, Boštíková, Hudečková, Dibáková)

straší žáci: 2. místo (Svoboda, Zgubiš, Vltavský, Dušek J., Dušek L., Kopřiva M.)

20171004_091638


Projekt – Miniházená do škol

V pátek 24. 11. 2017 se naši žáci 1. stupně zúčastnili turnaje v miniházené. Turnaj byl pořádán v Trojhalí vedle nákupního centra Nová Karolina. Turnaj probíhal na dvou hřištích. Obě naše družstva si vedla výborně. V turnaji družstva ani jednou neprohrála. Další turnaj v miniházené je naplánován na měsíc březen.