Základní škola 
Ostrava-Výškovice
Srbská 2
příspěvková organizace

Školní rok 2017/2018

Jarní Slavík – pěvecká soutěž

DSC00035

Velikonoční dílny ve školní družině

DSC00002

Výrobky v kroužku keramiky

keramika-ryba

Karneval

Školní družina a klub ZŠ Srbské opět pořádala dětský karneval, kde nechyběly ani děti z MŠ. Na začátku akce se představil divadelně výtvarný kroužek (který je ve školním roce 2017/2018 nový) s pohádkou o Červené Karkulce. Žáci si kulisy a masky vytvořili sami. Nechyběl ani tanec a mnoho soutěží. Tak zase za rok…

DSCN2914

Divadélko v ŠD

DSC00040

Vánoční tvoření -keramika p.Lacinové

Překrásné výrobky našich žáků v kroužku keramiky paní vychovatelky Lacinové.

andílci 1

Školní družina a klub – vánoční florbalový turnaj

Každoroční vánoční turnaj ve florbalu pořádaný školní družinou a školním klubem.

DSCN2825

Vánoční dílny ve školní družině

DSCN2566

Noční rej strašidel

Tento školní rok 2017/2018 uspořádala školní družina a klub ZŠ Srbské 2 už 3. ročník velmi úspěšné akce REJ STRAŠIDEL – česká verze Halloween párty. Zúčastnilo se hojné množství dětí v krásně strašidelných maskách. Letošní novinkou bylo opékání buřtů v atriu areálu, což děti přijaly s nadšením. Také skotačily v tělocvičně a vytvářely halloweenské symboly. Hlavní částí byla ale hudební párty, kde děti tančily až do půlnoci na moderní skladby. Starší žáci nelenili a předvedli taneční vystoupení a dokonce nechyběl ani klaun a stezka odvahy.

2

Výrobky z kroužku keramiky paní vychovatelky Lacinové

keramika 1

Keramický workshop

Fotografie0586 Fotografie0585

Canisterapie

Canisterapie ve školní družině,ukázky práce se cvičenými psy. Zúčastnilo se 67dětí ve dvou skupinách.P.cvičitelky předvedly s pejsky, co všechno dokážou.Děti se mohly také zapojit a s pejsky si zacvičit. Akce byla velmi zdařilá a poučná.

canisterapie2017

Drakiáda

Ve čtvrtek 5. října se uskutečnila akce školní družiny a klubu DRAKIÁDA. Počasí vypadalo všelijak, ale nakonec se umoudřilo a dorazilo kolem 60 dětí. Vítr byl příznivý, proto většina z 25 soutěžních draků vzlétla. Nehodnotila se jen výška a délka vzletu, ale také krása vlastnoručně vyrobených draků.

22264630_1495909793780061_900989542_n