Základní škola 
Ostrava-Výškovice
Srbská 2
příspěvková organizace

Školní rok 2019/2020

Sportovní soutěžě – pdf.

Vánoční laťka – Kdo skáče výš?

Před čtyřmi lety navázala ZŠ Štěpánkovice, ZŠ Mitušova a ZŠ Srbská vzájemnou spolupráci. Učitelé tělesné výchovy se domluvili a vymysleli tři sportovní projekty. V měsíci prosinci proběhl první sportovní plán, který se uskutečnil na Základní škole Srbské pod názvem Vánoční laťka – Kdo skáče výš? Celkem se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. První kategorii tvořili mladší žáci, druhou mladší žákyně, třetí starší žáci a čtvrtou kategorii obsadily starší žákyně. Za každou školu nastupovali vždy čtyři skokani v každé kategorii, kteří pro své družstvo získávali body do konečného pořadí. Vítězem se vždy stala škola, která má po součtu všech bodů nejvyšší skóre.

 Jinak tomu nebylo ani 19. 12. 2019, kdy pedagogové naší školy vše připravili pro sportovní klání. S chutí a elánem se mohlo začít závodit. Atmosféra ve školní tělocvičně ZŠ Srbská byla velice bouřlivá. Diváci povzbuzovali nejen závodníky z domácí školy, ale i skokany ze spřátelených škol.  Soutěž měla vysokou úroveň a bylo vidět, že se školy na tento závod pečlivě připravovaly. Po pěti hodinách sportovního zápolení se vítězem stala „domácí škola“ ZŠ Srbská s celkovým počtem 113 bodů, na druhém místě skončila škola ze Štěpánkovic se 105 body a třetí místo obsadila Základní škola Mitušova se 73 body.

Druhým sportovním projektem bude sportovní den ve Štěpánkovicích, na který se již teď těšíme.

Florbalisté postoupili


Naši chlapci 6. a 7. tříd s přehledem ovládli obvodní kolo
ve florbalu. Vyhráli skupinu a ve finále porazili chlapce
ZŠ Horymírova a bez jedinné prohry postoupili do Okresního
finále, které se uskuteční 28.11. v hale na Dubině.
Chlapcům moc blahopřejeme.

Florbal – obvodní kolo dívek 6. -7. třída


Ve středu 13. 11. 2019 se naše dívky zúčastnily obvodního kola ve florbalu. Naše družstvo bylo složeno z žákyň šestých a sedmých tříd. V konkurenci sedmi družstev obsadila naše škola krásné 3. místo.

Orientační běh – finále škol

V pátek 25. 10. 2019 jsme se zúčastnili závodů v orientačním běhu – Finále škol. Závody probíhaly v sadu Milady Horákové. V konkurenci šesti škol si naši žáci vedli výborně a spoustu z nich obsadili příčky na stupních vítězů.
Pořadí družstev:

  1. ZŠ Srbská
  2. ZŠ Dvorského
  3. ZŠ Stará Bělá

Přespolní běh

První letošním závodem pro žáky naší školy byl přespolní běh, který probíhal na hřišti v Ostravě Martinově. Naši žáci obsadili v kategorii dívky 6. – 7. třída 2. místo, dívky 8. – 9. třída 3. msíto, chlapci 6. – 7. třída 3. místo a chlapci 8. – 9. třída 6. místo. Gratulujeme.

Halová kopaná dívek

Žákyně naší školy se zúčastnily turnaje v halové kopané, na kterém se umístily na krásném 2. nístě a postupují do okresního kola. Gratulujeme.

Halová kopaná – chlapci

Dne 15.10.2019 se chlapci 6. A 7. tříd zúčastnili turnaje ve futsale na Základní škole Klegova. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin. Naši žáci se umístili na pěkném 2. místě. Gratulujeme a děkujeme všem hráčům za předvedený výkon.

Florbal – obvodní kolo, starší dívky

Žákyně naší školy se zúčastnily obvodního kola ve florbalu, kde se umístily na 4. místě.

Florbal – obvodní kolo, starší chlapci

I starší žáci se zúčastnily obvodního kola ve florbalu, kde se umístily rovněž na 4. místě.

Házená – mladší žáci – 2. místo

V pátek 7. 2. 2020 se ve sportovní hale v Polance pořádal turnaj v házené pro kategorii mladší žáci. Naše družstvo ve složení Jan Sušina, Jakub Řehák, Jakub Křížovský, Matěj Adamec, Jiří Palider, Matouš Zástřešek, Dominik Sýkora a Lukáš Brandl si v konkurenci 5 družstev vedli výborně a obsadili krásné 2. místo. Postup do okresního kola utekl našim chlapcům pouze o 2 branky.

Házená – okresní kolo chlapců 8. -9. třída

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 se naši kluci zúčastnili okresního kola v házené. Naše družstvo bylo složeno z žáků sedmých, osmých a devátých tříd. V konkurenci jedenácti družstev obsadila naše škola krásné 4. místo.

Házená – okresní kolo dívek 8. -9. třída

I děvčata z naší školy se zúčastnily okresního kola v házené, ale nepodařilo se jim postoupit do bojů o poháry.

Přehazovaná – mladší žáci – 1. místo

Ve středu 5. 2. 2020 se na základní škole Horymírova pořádal turnaj v přehazované pro smíšená družstva 4. – 5. třídy. Naše družstvo ve složení Viktor Míšan, Jakub Tyr, Mikuláš Větrovský, Vojtěch Šeděnka, Sebstian Sýkora, Tobiáš Kohoutek, Eliška Zástřešková, Veronika Kreissová, Barbora Olšová a Natálie Michalczyková  si v konkurenci 6 družstev vedli výborně a obsadili krásné 1. místo. Tímto umístěním si družstvo vybojovalo postup do okresního kola.

Obvodní kolo v basketbale chlapců

Chlapci 7. – 9. tříd se zúčastnili obvodního kola v basketbale, který probíhal na naší škole ZŠ Srbská. Žáci se umístili na pěkném 2. místě a postupují do okresního kola.

Obvodní kolo v basketbalu dívek

Našim žačky navázaly na úspěch s předešlého dne a také se probojovaly do okresního kola. Gratulujeme.

Postoupili jsme do krajského kola – přehazovaná

V Plesné dne 2. 3. 2020 bylo pořádáno okresní kolo v přehazované pro šest nejlepších družstev z celé Ostravy.  V základní skupině porazili naši žáci dvě školy. Bez ztráty jediného setu jsme porazili ZŠ Škarvady a ZŠ Šenov.

O postup do finále jsme se utkali ze školou z Vratimova a zápas vyhráli. Ve finále čekala na naše družstvo škola z Ostravy – Dubiny, ZŠ Dvorského. Nad touto školou jsme vyhráli poměrem 2:1 na sety. Vítězství nám zajistilo postup do krajského kola.