2. místo: Michal Olša
  3. místo: Jiří Dušek

lyže - dívky

Lyžařský kurz Malenovice

V pondělí 27. 2. 2017 byli žáci ZŠ Srbská připraveni nastoupit do autobusu u školní družiny a vyrazit do Malenovic na lyžařský kurz. Po výstupu z autobusu v Malenovicích si žáci našli svá zavazadla a vydali se zdolat velký, strmý kopec k naší chatě POMA. Všichni jsme se ubytovali v pokojích, převlékli do lyžařských věcí a šli jsme zdokonalovat své lyžařské a snowboardové dovednosti. Poté nás čekal oběd, odpolední klid a znovu lyžování a jízda na snowboardu. Všichni jsou z lyžování unaveni, ale rádi, že se v jízdě na lyžích a snowboardech zlepšili. Lyžařský kurz bude zakončen závody. V nich se ukáže kdo z nás je nejlepší lyžař a snowboardista. V pátek po obědě vyrážíme domů.

DSCN6340

Velký sportovní úspěch našich žáků

Dne 22. 2. 2017 se konalo okresní finále ve sportovní gymnastice dívek i chlapců všech věkových kategorií. Dívky z 1. stupně ve složení Tereza  Gromnicová, Bára Neníčková, Dominika Friedriechová a Anička Krýsová  se umístily  na 1. místě a postoupily  do Krajského finále, které se uskuteční  29. 3. 2017 ve Frýdku Místku. Družstvo starších dívek ve složení Sabina Valchařová, Lada Roušarová, Eva Dibáková, Kateřina Zedníková a Alena Pflegerová se umístily na krásném 3. místě. V soutěži jednotlivců Tereza Gromnicová  vybojovala 3. místo. Jediným zástupcem naší školy v kategorii chlapců byl Jiří Dušek, který skončil v soutěži jednotlivců na krásném 5. místě. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

DSCN2004

Čtení v MŠ Staňkova 22. února 2016

Žáci sedmého a osmého ročníku opět zavítali do mateřské školy na Staňkově ulici. Malým posluchačům tentokrát četli pohádku O Koblížkovi. Také s nimi tancovali, kreslili a cvičili.

DSCN6291

Čepičáři

9. 2. uspořádala ŠD akci ČEPIČÁŘI, děti skládaly a nápaditě zdobily čepky z papíru, dobře se pobavily a nejlepší dostaly malou odměnu.

DSCN1936

Korunovační klenoty v dějinách světa v Ostravě

Dne 9. února 2017 se žáci třídy 9. A vypravili do Ostravského muzea v centru Ostravy, kde zhlédli výstavu: Korunovační klenoty v dějinách světa. Po prohlídce rovněž navštívili stálou expozici, která je věnovaná historii města Ostravy.

SAM_7101

Čokoládová vařečka

Dne 1. února 2017 se uskutečnil 19. ročník soutěže O čokoládovou vařečku, která se konala na Střední škole společného stravování (Krakovská). Z naší školy se zúčastnilo  7 dívek. Nejlépe se umístila s počtem 148 bodů (maximální počet bodů byl 150) Veronika Hudečková ze třídy 8. B, která obsadila 2. místo.

image-0-02-05-23dedbebf651ed16369850b8839a39dec224f898c0b43db8a8bd9ab36a1e9651-V

diplom1 pamětní list1

Sportování s Krtečkem

Další výuková hodina zážitkového programu Těšíme se do školy se uskutečnila v tělocvičně hlavní budovy školy. Předškoláci po důkladném rozcvičení běhali a zahráli si s míči. Při všech aktivitách soutěžili a trénovali orientaci v prostoru a spolupráci.