Základní škola 
Ostrava-Výškovice
Srbská 2
příspěvková organizace

Únor 2019

Velký úspěch našich PÁŤÁKŮ

Naši páťáci Lukáš Smažák, Matěj Suchý, Dan Adamčík, Pavel Masný, Míša Kopečková, Terezka Štětinská, Verča Kreissová, Matěj Plánka, Adam Piecha a Kuba Řehák se zúčastnili turnaje v přehazované. Obvodní kolo vyhráli s velkým přehledem, kde neprohráli ani jeden zápas a postoupili tak do OKRESNÍHO KOLA mezi 6 nejlepších škol z celé Ostravy. V OKRESNÍM FINÁLE obsadili nádherné 2. místo. Žákům děkujeme za reprezentaci školy a moc jim blahopřejeme.

IMG-20190218-WA0000

SOUTĚŽ V CIZÍCH JAZYCÍCH – JAZYK ANGLICKÝ 2018/2019 – okresní kolo

Dne 13. 2. 2019 se, ve Středisku volného času Moravská Ostrava, konalo okresní kolo Olympiády v jazyce anglickém. V mladší kategorii (6. -7. ročník) se Vojtěch Vilgus (7. A) umístil na krásném 6.-7. místě z 22 účastníků. Ve starší kategorii (8. – 9. ročník) Petr Svoboda (9. A) obsadil výborné 7. místo, a to z 26 soutěžících.
Oběma žákům gratulujeme a přejeme další úspěchy.

Zeměpisná olympiáda

Jako každý rok i letos se naši žáci zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády.

dav

Soutěž o Čokoládovou vařečku

Dne 12. února 2019 se uskutečnil 21. ročník soutěže O čokoládovou vařečku. Tuto gastronomickou soutěž organizovala SŠSS v Ostravě – Hrabůvce na Krakovské ulici. Naši školu reprezentovala Andrea Hartleifová ze třídy 8. B.

IMG_20190212_095833