Únor 2018

Karneval

Školní družina a klub ZŠ Srbské opět pořádala dětský karneval, kde nechyběly ani děti z MŠ. Na začátku akce se představil divadelně výtvarný kroužek (který je ve školním roce 2017/2018 nový) s pohádkou o Červené Karkulce. Žáci si kulisy a masky vytvořili sami. Nechyběl ani tanec a mnoho soutěží. Tak zase za rok…

Recitační soutěž

Obvodního kola recitační soutěže se 21. 2. 2018 účastnila Barbora Jacošková ze 7. A. Celá akce se konala ve Středisku volného času. Ačkoli se s básní Ostrava od Petra Bezruče neumístila na žádném z předních míst, přece výborně reprezentovala naši školu. Barči tímto gratulujeme!

Okresní kolo v gymnastice

Žákyně naší školy obsadily 1. místo v kategorii II. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Běžkování v Dolních Vítkovicích

V pátek 16. 2. 2018, si někteří žáci z 6.-9. tříd užili běžkování v Dolních Vítkovicích. Na místě si mohli vypůjčit potřebné vybavení, a pak už se vrhli na závodní trať z City Cross Sprintu. Vyzkoušet mohli jak jízdu po rovince, tak i stoupání a následný sjezdík. Jako doprovodný program tu bylo stanoviště s biatlonovou střelnicí, která zaujala všechny z nás.

20180216_092702

Sportování s krtečkem

Dne 14. 2. 2018 se naši přeškoláčci sešli v tělocvičně ZŠ Srbská, aby si pořádně
zacvičili a protáhli svoje tělo. Během hodiny si zahráli např. hru na molekuly,
zkusili si starty z různých poloh a na závěr závodili v družstvech jako opravdoví
školáci. Vítězné družstvo bylo oceněno sladkou odměnou. Všechny děti byly moc šikovné!

Soutěž „O čokoládovou vařečku“

Dne 13. února 2018 se uskutečnil 20. ročník kuchařské soutěže „O čokoládovou vařečku“, kterou pořádala Střední škola společného stravování v Ostravě – Hrabůvce. Z naší školy se již potřetí zúčastnila žákyně Veronika Hudečková ze třídy 9. B. V porotě zasedl i známý kuchař Roman Hadrbolec a soutěžícím zazpívala zpěvačka Markéta Konvičková.

Huečková vařečka jpg

Olympiáda v anglickém jazyce

V pondělí 12. 2. 2018 se uskutečnilo Okresní kolo soutěže cizích jazyků – anglický jazyk, kterého se zúčastnili vítězové školního kola – Daniel Sedláček (7.B) a Lukáš Gomola (9.B).  Děkujeme za reprezentaci školy.

IMG_20180212_081929

Olomouc – Hedvábná stezka

Dne 8. února 2018 se vybraní žáci ze třídy 8. A, 9. A a 9. A zúčastnili jednodenního zájezdu do Olomouce. Zde navštívili výstavu Hedvábná stezka, která se konala v sále sv. Kláry ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.

Hledá se paní Krokodýlková

V rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ se naše škola v únoru 2018 zúčastní výtvarné soutěže „Hledá se paní Krokodýlková“. Do soutěže se zapojili žáci 5. B a 6. A.