příspěvková organizace

Únor 2020

Čokoládová vařečka 2020

Článek v novinách

Dne 26. února 2020 se konal 22. ročník soutěže O čokoládovou vařečku, který se uskutečnil na Střední škole společného stravování v Ostrava-Hrabůvce na téma „Teď vaří šéf. Aneb kuře stokrát jinak“. Soutěže se zúčastnilo 34 soutěžících převážně z obvodu Ostrava – Jih.  Naši školu reprezentovali 3 žáci. Andrea Hartleifová ze třídy 9. B získala 15. místo, žák třídy 7. A Daniel Stefanov obsadil  velmi pěkné 5. místo a žák 7. A Oliver Celerin dosáhl velmi krásného 3. místa. Kromě ocenění získal Oliver Celerin i kuchyňský mixér, čokoládový dort s čokoládovou vařečkou a pohár. Všem zúčastněným gratulujeme!

Mgr. Šárka Feketsová

Němčina nekouše

Dne 17. února 2020 se uskutečnil na naší škole projekt Němčina nekouše pro žáky 8. a 9. ročníků. Jedná se o jazykové animace, které jsou organizované Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Tento projekt financuje Česko-německý fond budoucnosti se sídlem v Plzni.

Házená – mladší žáci – 2. místo

V pátek 7. 2. 2020 se ve sportovní hale v Polance pořádal turnaj v házené pro kategorii mladší žáci. Naše družstvo ve složení Jan Sušina, Jakub Řehák, Jakub Křížovský, Matěj Adamec, Jiří Palider, Matouš Zástřešek, Dominik Sýkora a Lukáš Brandl si v konkurenci 5 družstev vedli výborně a obsadili krásné 2. místo. Postup do okresního kola utekl našim chlapcům pouze o 2 branky.

Házená – okresní kolo chlapců 8. -9. třída

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 se naši kluci zúčastnili okresního kola v házené. Naše družstvo bylo složeno z žáků sedmých, osmých a devátých tříd. V konkurenci jedenácti družstev obsadila naše škola krásné 4. místo.

Házená – okresní kolo dívek 8. -9. třída

I děvčata z naší školy se zúčastnily okresního kola v házené, ale nepodařilo se jim postoupit do bojů o poháry.

Přehazovaná – mladší žáci – 1. místo

Ve středu 5. 2. 2020 se na základní škole Horymírova pořádal turnaj v přehazované pro smíšená družstva 4. – 5. třídy. Naše družstvo ve složení Viktor Míšan, Jakub Tyr, Mikuláš Větrovský, Vojtěch Šeděnka, Sebstian Sýkora, Tobiáš Kohoutek, Eliška Zástřešková, Veronika Kreissová, Barbora Olšová a Natálie Michalczyková  si v konkurenci 6 družstev vedli výborně a obsadili krásné 1. místo. Tímto umístěním si družstvo vybojovalo postup do okresního kola.

Obvodní kolo v basketbale chlapců

Chlapci 7. – 9. tříd se zúčastnili obvodního kola v basketbale, který probíhal na naší škole ZŠ Srbská. Žáci se umístili na pěkném 2. místě a postupují do okresního kola.

Obvodní kolo v basketbalu dívek

Naše žačky navázaly na úspěch s předešlého dne a také se probojovaly do okresního kola. Gratulujeme.

Zeměpisná olympiáda

Žáci Michal Kawka a Anička Filipová se zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády.

Projekt – Kouzla naší kuchyně

Žáci se během projektového dne seznámili s náplní práce paní kuchařky. Měli možnost je pozorovat při práci a při tom si uvědomili, jak je tato práce náročná a co všechno musí paní kuchařky znát a vědět. Zjistili, jaké velikosti nádobí se musí ve školní kuchyni používat. Jakým způsobem se třídí potraviny a jak je správně uskladňovat. Setkali se s pojmem NORMA, který jim paní vedoucí vysvětlila a přidala i názornou ukázku. Po teoretické části, se žáci přesunuli do učebny školní kuchyně a sami si vyzkoušeli připravit zeleninovou polévku. Jejich úkolem bylo očistit zeleninu, umýt ji a nakrájet. Všichni se velice snažili a výsledkem byla vynikající zeleninová polévka.

Postoupili jsme do krajského kola – přehazovaná

V Plesné dne 2. 3. 2020 bylo pořádáno okresní kolo v přehazované pro šest nejlepších družstev z celé Ostravy.  V základní skupině porazili naši žáci dvě školy. Bez ztráty jediného setu jsme porazili ZŠ Škarvady a ZŠ Šenov.

O postup do finále jsme se utkali ze školou z Vratimova a zápas vyhráli. Ve finále čekala na naše družstvo škola z Ostravy – Dubiny, ZŠ Dvorského. Nad touto školou jsme vyhráli poměrem 2:1 na sety. Vítězství nám zajistilo postup do krajského kola.