Září 2017

Zájezd do Olomouce – Terakotová armáda

Dne 21. září 2017 se žáci devátého ročníku zúčastnili jednodenního zájezdu do Olomouce.

Po příjezdu vlakem REGIOJET  se přesunuli na Výstaviště Flora do pavilonu G, kde se konala výstava TERAKOTOVÁ ARMÁDA. Nejprve zhlédli film o této armádě a pak si vyslechli přednášku Mgr. Ondřeje Kučery – vedoucího čínské sekce katedry asijských studií z filozofické fakulty Univerzity Palackého. Přednáška se nazývala: Co jedla a pila Terakotová armáda. Na konci přednášky byla i ochutnávka.

Poté si žáci prohlédli samotnou výstavu a pak se přesunuli do Sbírkových skleníků, které se také nacházejí na tomto výstavišti. Další cesta vedla do obchodního centra Šantovka, kde měli žáci možnost se občerstvit. Potom se vydali do samotného centra Olomouce, kde si prohlédli náměstí. Na zpáteční cestě k vlaku se někteří zastavili v Tvarůžkové cukrárně, kde si koupili voňavé zákusky. A pak už je čekala cesta domů.

IMG_20170921_120819

Čtení v MŠ Srbská

I v letošním školním roce se žáci naší školy účastní akce – Čteme dětem v MŠ Srbská a MŠ Staňkova.

IMG_20170918_122019 IMG_20170918_122007