Září 2019

Exkurze do Vídně

Již podruhé během posledních tří let jsme se vypravili do hlavního města Rakouska. Dne 27. září 2019 se 54 žáků osmého a devátého ročníku ZŠ Srbská zúčastnilo jednodenní exkurze do Vídně.

Nejprve jsme navštívili překrásný barokní zámek Schönbrunn, který dříve sloužil jako letní rezidence rakouských císařů. Tam jsme také vyšli na terasu Gloriette, ze které je překrásný výlet na celou Vídeň.

Po krátké cestě autobusem jsme vystoupili poblíž centra města. Nejdříve jsme si prohlédli vídeňský hrad Hofburg, který patří mezi největší palácové komplexy na světě. Pak jsme pokračovali dál a procházeli jsme například kolem Španělské dvorní jízdárny. Poté jsme zamířili do samotného centra – ke Katedrále svatého Štěpána. Stephansdom patří mezi symboly Vídně a nejvýznamnější gotické stavby v Rakousku.

Po přestávce v centru jsme došli k přírodovědnému muzeu, které se nazývá Naturhistorisches Museum. V tomto největším rakouském muzeu jsme získali fascinující přehled o dějinách Země od hmyzu přes drahokamy a minerály až po ptakoještěry.

No a pak už nás čekala cesta zpět do Ostravy. I díky krásnému počasí se nám výlet do Vídně vydařil.

Přespolní běh

První letošním závodem pro žáky naší školy byl přespolní běh, který probíhal na hřišti v Ostravě Martinově. Naši žáci obsadili v kategorii dívky 6. – 7. třída 2. místo, dívky 8. – 9. třída 3. msíto, chlapci 6. – 7. třída 3. místo a chlapci 8. – 9. třída 6. místo. Gratulujeme.

Pasování prvňáčků

I tento školní rok proběhla akce Pasování prvňáčků, na které jsme přivitáli naše nové žáky prvních tříd.